Plaj Şortu Nasıl İşlenir?

Bu işleme çok basit bir işlemedir ve yaz zamanına girdiğimiz bu zamanda sevdiklerimize özellikle mayo altı olarak işlenip hediye edilebilecek bir tığ işlemedir.

Bu işleme yaklaşık olarak 29 sıra boyunca en az işlenmelidir.

Plaj Şortu Nasıl İşlenir?

Başlangıç olarak toplamda 75 tane zincir çekin. Daha sonra zincirlerin karışmamasına dikkat ederek zincirleri birleştirip büyük bir daire oluşturun.

plaj sortu

Sıra 1; Önce 2 tane zincir çekin, daha sonra her biz zincirin içerisine birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde baştaki 2 zincirlik kısmın üzerine tığı kaydırın.

Sıra 2; Yine 2 tane zincir çekin, daha sonra her biz zincirin içerisine birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde baştaki 2 zincirlik kısmın üzerine tığı kaydırın.

plaj sortu

Sıra 3-10; Sıra ikiyi sıra 10’a kadar yeniden tekrar ederek işlemeye devam edin.

İlk Bacak İşleme

plaj sortu

Sıra 11; İlk önce 12 tane zincir çekin ve otuz yedinci çift kroşeye tığı kaydırın ve sol tarafa geçip, her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın, daha sonra kalan 12 zincire de birer tane çift kroşe işlemesi yapın.

plaj sortu

Sıra 12-13; Önce 2 tane zincir çekin daha sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve işlemeyi kapayın.

İkinci Bacak İşleme

plaj sortu

Sıra 10’daki 2 zincirlik boşluğa ipi ekleyin, 12 tane zincir çekin ve sonraki 37 çift kroşeye tığı kaydırın, sıra 10’daki çift kroşeye yeniden 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sonraki 12 zincire de birer tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 12 ve sıra 13’ü yeniden işleyin ve sıra sonunda işlemeyi kapayın.

plaj sortu

Ağ Kısmı İşlemesi

Ağ kısmının başlangıcına ipi ekleyin, 2 tane zincir çekin, 12 zincirin alt kısmına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ağ kısmının sonunda 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, kalan 12 tane zincirin alt kısımlarına birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda tığı kaydırın.

plaj sortu

Şortun ağ kısmını kapatmak için yün iğnesi kullanın ve işlemeyi kapattıktan sonra kenar kısımları da ip ile çevreleyin ya da kenarları tekli kroşe işleyerek çerçeveleyin.

Plaj Şortu Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.