İPUÇLARIM

Perukların Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Perukların Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da saç dökülmesi büyük bir sorundur. Baylar saçlarını sıfıra vurarak kendilerine yakışan bir stil yaratabiliyor ama saçları sıfıra vurulmuş bir bayan güzel gözükmeyecektir. Böyle durumlar için değişik model ve çeşitlerde üretilen peruklar yardımınıza koşmaktadır. Peki, güzelliğinize güzellik katan perukların bakimi hakkında gerekli bilgiye sahip misiniz?

Peruk nasıl yıkanmalıdır?

Sentetik madden üretilen peruk: Sentetik yapısal olarak sıcak suda zarar görme ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle bu tarz perukları ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkamak için özel bir sabuna ihtiyacınız yok her hangi bir şampuanla yıkabilirsiniz.

Durulama ve kurutma:

Peruğu yıkadıktan sonra sac kurutma makinesi veya elle sıkarak kurulama YAPMAYINIZ. Kurulamak için yumuşak bir havlu kullanınız. Çamaşır asar gibi ipe asıp kurutabilirsiniz. İyice kuruduktan sonra tel fırçayla fırçalayıp istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Peruk kaç günde yıkanmalı:

Bizim size tavsiyemiz 3-4 günde bir yıkamanız olacaktır. Kendi saçlarınız gibi çabuk yağlanmayacaktır ama sigara dumanı, parfüm, sprey vs. gibi dış etkenler yüzünden çabuk kirlenirler.

Peruğun sekli bozulmaması için: Peruklar için özel üretilen başlıklarda muhafaza ederseniz şekilleri bozulmadan saklayabilirsiniz.

Yağmurda ıslanan peruk: Islan peruğu hava alan bir yerde kurutun balkon veya dışarıda kurutmak daha iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.