Patlıcani Kızartırken Yağ Çekmemesi İçin Ne Yapabilirim?

Sizde patlıcan kızartırken içerisine yağ çekmesinden rahatsız mı oluyorsunuz? Bu konumuzda sizler için patlıcanı kızartırken yağ çekmesini nasıl önleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Patlıcanlarımızın kızartılma evrelerinde beyazlıklarını kaybedip kararmalarınıda engellemek mümkündür. Sevgili okurlar size bir kaç öneride bulunayım.
Öncelikle tuzlu suda bekletme yöntemi sayesinde patlıcanlar kızartılırken kararmasını ve yağ çekmesini önleyebiliriz. Tuzlu suda yaklaşık 5- 10 dakika bekletiniz ve ardından kızartma işlemine başlayınız. İşlem sonunda göreceksiniz, patlıcanlarımız gayet beyaz ve az yağlı olduklarını.

Başka bir yöntem ise mısır unu, normal un ve yumurta ile kızartma yöntemi: öncelikle yumurtalarimizi çırparak patlıcanlari bandirip, ardından mısır unumuzu veya normal unumuz buluyoruz. Kızarmış patlıcanlarımızın daha az yağ çektiklerini göreceksiniz. Ayriyetende yumurtayı çırparken bir kaç baharat ekleyerek değişik bir tat yakalamış olursunuz. Benim sevdiğim baharatlar şu şekilde: karabiber, tuz ve birazda pul biber ekliyorum birde kızarmış patlıcanımızın üstünde sarımsaklı yoğurta döktük mü yemeyinde yanında yatın.

Başka bir yöntemde karnıyarık için; Patlıcanımızın başını ve sonunu kesmeden kızartmak. Bu sayede karnıyarık yaptığımızda bizi rahatsız eden yağlardan kurtulmuş olacağız.
Sizinde patlıcan kızartırken daha az yağ çekmesi hakkında bilginizi lütfen mesaj bölümden paylaşın ki herkes faydalansın.

5 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.