Pas Lekesi Nasıl Temizlenir?

Pas Lekesi Nasıl Temizlenir?

Pas lekesi eğer kumaşta ya da elbisenin üzerinde ise hemen limon ve tuz karışımı ile lekeyi çıkartabilirsiniz. Durulama işleminden sonra kumaşı asarak kurutun.

Pas Lekesi Temizleme Yöntemleri

Eğer leke halının üzerinde ise biraz karbonat ve suyu iyice karıştırın ve bu karışımı macun haline getirin. Bu macun ile lekeli bölgeyi iyice kaplayın ve 4 saat kadar bekleyin. 4 saat sonra bölgeyi şampuan yardımı ile iyice yıkayın.

Halı üzerindeki pas lekesini temizlemenin bir başka yolu da tartar kremi kullanmaktır. Bu krem ile halının lekeli bölgesini kaplayın ve sonrasında halıyı rulo yapın ve sadece sıcak suyun içine batırın. Sonrasında halınızı her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Kumaş üzerinden pas lekesini temizleyebilmek için karbonat ile limon suyunu karıştırın. Daha sonra karışımı kumaşa uygulayıp 60 dakika kadar kumaşın üzerinde bekletin. 1 saat sonra kumaşı iyice yıkayın ve sadece güneşte kurumaya bırakın.

Ya da isterseniz lekeli bölgeyi tartar kremi ile iyice kaplayabilirsiniz. Daha sonra kıyafeti sıkı bir şekilde yuvarlayın ve sıcak suyun içine bastırın. Daha sonra her zaman yıkadığınız gibi yıkama işlemi uygulayın.

Pamuklu kumaştan pas lekesini temizlemek için hemen lekenin olduğu bölge üzerinde kaynar su gezdirin. Kaynar sudan yayılan buhar pas lekesinin yumuşamasını sağlayacaktır. Daha sonra lekeli bölgenin üzerine asit oksalik billurları serpiştirin. Bu şekilde 2 dakika kadar bekletin. Bu yöntem sayesinde leke tamamen temizlenecektir. Daha sonra lekeli bölgeyi temiz su ile iyice durulayın.

Beyaz kumaştaki pas lekesini temizlemek için lekeli bölgenin çevresini su ile iyice ıslatın. Daha sonra 200 mili litre kadar ısıtmış olduğunuz suyun içinde 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzunu iyice eritin. Daha sonra bu karışım ile lekeli bölgeyi iyice silin.

Eskimiş olan pas lekesini temizlemek için bolca limonlu su karışımına ihtiyacınız var. Leke temizlendikten sonra kumaş sadece soğuk suyun içinde durulanmalıdır.

İsterseniz beyaz kumaştan pas lekesini tebeşir yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bunu sağlamak için tebeşir tozu ile gliserinden aynı miktarda alın ve katı hale getirin. Daha sonra bu karışımı lekeli bölgeye uygulayın. Bu şekilde 1 gün kadar bekletin ve sonrasında çok iyi bir şekilde yıkayıp bolca durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder