İPUÇLARIM

Pas Lekeleri Nasıl Çıkar, Pas Lekeleri Nasıl Hemen Temizlenir?

Pas Lekeleri Nasıl Çıkar, Pas Lekeleri Nasıl Hemen Temizlenir?

Sevgili hanımlar bu yazımızda pas lekelerinden bahsedeceğiz fakat sadece kumaşlara sinen pas lekeleri değil birçok farklı eşyaya sinen pas lekelerini nasıl hızlıca çıkaracağımızı anlayacağız.

Bu yazımızdan sonra artık pas lekesi oluşmuş olan giysilerinizi atmaktan kurtulacak, metal mobilyalarınıza harcadığınız masraflardan kurtulacak ve çok daha hijyenik bir lavaboya kavuşmuş olmanın tadını çıkartacaksınız.

Kumaştaki Pas Lekeleri Nasıl Çıkar?

Kumaşlara sinen sinsi pas lekeleri genellikle tuz veya limon suyu sayesinde temizlenmektedir.

O yüzden ilk önce limon suyu ve tuz karışımı hazırlayın ve lekeye direkt olarak uygulama yapın ve birkaç dakika kadar bu karışımı lekenin üzerinde bekletin.

Daha sonrasında ise daha önce hazırladığınız kaynar suyu leke çıkana dek kumaşın üzerine dökün. En son olarak ise kumaşı normal olarak yıkayın.

limonKaynatabilinen Kumaşlarda Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Kaynatılınabilinen kumaşlardaki pas lekelerini çıkarmak için tartar solüsyon kremi kullanabilirsiniz. 1 litre suya 1 çay kaşığı ölçeğinde kullanın ve 10 dakika kadar yada mümkünse daha fazla bir süre kumaşı kaynatın ve en son olarak da iyice durulayın.

Tezgâhtaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Tezgâhınızda oluşmuş olan pas lekelerini isterseniz yine tuz ve limon suyu yardımı ile çıkartabilirsiniz.

Eğer bu yöntemi kullanmak istemezseniz parmaklarınız yardımı ile diş macununu alın ve pas lekesinin üzerine sürüp yine parmaklarınız ile lekeyi ovun.

Leke çıkana kadar diş macunu yardımı ile lekeyi bir güzel ovduktan sonra lekeyi iyice durulayın ve en son olarak da kuru ve temiz bir bez yardımı ile silin.

Lavabodan Pas Lekeleri Nasıl Çıkar?

Lavaboda oluşan ve özellikle göz zevkinizi bozan ve bir yandan da sağlığınızı tehdit eden pas lekelerini çıkartmak için en etkili temizleyici yani leke çıkarıcı beyaz sirkedir.

Metal Mobilyalardan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Eğer sizde farklı dekorasyon tarzlarından hoşlanıyor ve evinizde metal mobilyalara yer veriyorsanız o zaman metal mobilyalarınızdaki pas lekeleri ile uğraşıyorsunuzdur.

İşinizi kolaylaştırmak ve metal mobilyalarınızdaki pas lekelerini hızlı ve kolay çıkartmak istiyorsanız neft yağı ile metal mobilyanızı ovmayı denemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.