İPUÇLARIM

Parmak şişliğine iyi gelecek bitkisel yöntemler

Parmak şişliğine iyi gelecek bitkisel yöntemler

Misafirlerimizden Aslı hanımın sorusu: Ayakkabı vurmasıyla oluşan parmağımda şişlik oluştu yaklaşık iki haftadır bu şişlik devam ediyor. Doktora gittim ağrı kesici ve JEL krem verdi fakat etki etmedi, sürekli ayakta olduğum için hem şişlik hem ağrı geçmiyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aslı hanım doktorunuzun size verdiği ilaçları kullanmaya mutlaka devam edin. Onun yanında parmak şişliklerine iyi gelebilecek  bitkisel tedavi yöntemleri önerebilirim.

Gerekli Olan Şifalı Bitkiler: Kekik otu, Burçak, Soğan, Sarımsak, Mürver çiçeği, Arpa unu

Hazırlanış ve Kullanımı:Kekik otu, burçak ile birlikte dövülerek toz haline getirilir. Elenen karışım merhem kıvamına gelene kadar soğan suyu ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden yatmadan önce şiş olan parmaklara sürülerek parmaklar temiz bir bezle sarılır.

Közde pişirilen soğan ve sarımsak dövülerek lapa haline getirilir. Elde edilen karışım merhem kıvamına gelene kadar arpa unu ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden şiş üzerine konarak sarılır.

Mürver ağacının çiçekleri on dakika süre ile kaynar suda demlenir. Süzüldükten sonra elde edilen posa, merhem kıvamına gelene kadar arpa unu ve sarımsak yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden yatmadan önce parmaklara sürülerek parmaklar temiz bir bezle sarılır. Bu tedavi yöntemi gün aşırı sürdürülür.

Kaynak: sifamarket.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. erkan dedi ki:

    Bu ne yaa 40 tane malzemeyle ilaç yapicaksak doktora gidelim daha iyi

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.