Para Kazanmak İster misin?

Para Kazanmak İster misin?

Hepimiz para kazanmak isteriz, çünkü biliriz ki para hayatlarımızı kolaylaştırır ve yaşam kalitemizi arttırır. Bu yüzden hepimiz en kısa yoldan işe girip para kazanmak isteriz.

Ama hiçbir zaman çalıştığımız işten sıkılacağımız aklımızın ucuna dahi gelmez. Fakat iş böyle değildir, işe başladığımızdan kısa bir süre sonra kendimizi çıkmazın için bulur ve işimizden sıkıldığımızı fark ederiz.

Bir çoğumuz daha doğru düzgün para kazanamadan işten ayrılır ya da kendimizi yaşadığımız bu mutsuz hayata alıştırmaya çalışırız. Pekiyi, ne yapmalıyız diyorsanız para kazanmak ister misin makalesini okumaya devan edin derim.

Para Kazanmak İstiyorsan Bilmen Gereken 13 Kural

 1. Yapılan ilk hata iş ve ev hayatını birbirinden ayırmaya çalışmaktır. Sen tam aksini yap, ev ve iş hayatını birleştir.
 2. Reddedilmemeliyim deme. Her şeye hazır ol.
 3. Etik kurallarından asla taviz verme.
 4. Kimseyi aldatmaya kalkma ya da başkalarının yerinde gözün olmasın. Sen kendini seçtiğin işin akışına bırak.
 5. Değer yargılarını belirle ve onlara bağlı kal.
 6. İş konusunda ne yapmak istediğini detaylı bir şekilde ve iyice düşün. Bu işi sonraki 10 yıllık süre zarfında da yapabilir misin bunu anla ve kendine dürüst ol.
 7. Para için değil, yapmak istediğin iş için çalış.
 8. Risk almaktan korkma. Unutma risk almazsan asla ne olabileceğini bilemezsin!
 9. Özgürlüğünü elinde tut. Kendini sonsuz çalışma saatlerinde sıkışmış gibi hissetme.
 10. Kendine ve içgüdülerine güven, onlar sana asla yalan söylemezler.
 11. Kendine gerçek bir arkadaş bul. Seni ihtiyacın olduğu zaman yüz üstü bırakan insanlardan olmasınlar.
 12. Kendi kendini dinlemek için zaman ayır. Eğer ihtiyacın varsa kendin için izin kullanmaktan kaçınma. Sadece rahatla ve gerektiği kadar kendine zaman ayır, hiçbir şey düşünme eğlenmeye çalış.
 13. Başarıyı yakaladığında sakın ama sakın yukarıda sayılanları ihlal etme, çünkü eski ve mutsuz iş hayatına geri dönüş yapmış olursun, hem de sen dahi anlamadan.

Gördüğün gibi para kazanmak istiyorsan öncelikle aklını rahatlatmalısın. Evet, hayat herkes için kolay değildir biliyorum ama şunu asla unutma senden çok daha fazla yardıma ve paraya ihtiyacı olan milyonlarca insan var. Ama sen şu anda bu yazıyı okuyorsun öyle ise senin hala para kazanmak için şansın var hem de istediğin gibi istediğin şekilde. Eğer gerçekten para kazanmak istiyorsan, kafanı rahatlat, kendini zorlama ama çok da geç kalma. Umarız ipuçlarım.com olarak sana biraz da olsa yardım edebilmiş hatta hayatını yeniden ve mutlu bir şekilde kurman için plan yapmana yardımcı olabilmişizdir. Para kazanmak zor ama harcamak çok ama çok kolaydır bunu unutma. Bu yüzden para her şey ve para aslında hiçbir şeydir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder