Örgü Şişi İle Dantel Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Örgü Şişi İle Dantel Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Örgü şişi ile bu projemizde dantel modelinin nasıl çıkartılabileceğini göreceğiz. Aynı tığ ile işlenmişçesine şık bir model olan bu örgü tekniği ile özellikle şal modellerini hızlı bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Örgü Şişi İle Dantel Modeli

Her zaman olduğu gibi deneme amaçlı olduğu için çok fazla ilmik atmanıza gerek yok. Fakat bu örgü modeli için 5 mm ya da daha küçük bir şiş ile çalışmanızda fayda var.

dantel 2İlk ilmiği düz olarak örün ve şişi sonraki ilk üç ilmeğin altından geçirin.

dantel 3Bir düz örgü örün fakat bu sırada kesinlikle 3 ilmeği sol taraftaki şişten çıkartmayın.

dantel 4Sağ taraftaki şişe ip atın ve tekrar aynı 3 ilmiğin altından şişi geçirin ve düz örgü yapıp 3 ilmiği de sağ taraftaki şişe geçirin.

dantel 5Sonraki 3 ilmiği sol taraftaki 3 ilmiğin altından sağ taraftaki şişi geçirin ve 1 düz örgü yaptıktan sonra yine 3 ilmiğin kaymamasına dikkat ederek, sağ taraftaki şişe bir ip atın ve bu sefer de yine sağ taraftaki şişi aynı 3 ilmiğin altından alarak düz örgü yapıp sağ taraftaki şişe kaydırın.

Aynı şekilde sol taraftaki şişte tüm ilmikleriniz bitene dek devam edin. Anladığınız üzere örgüde işleme sadece üçerlik ilmikler üzerine yapılacak.

dantel 6Diğer sıraya geçtiğinizde tüm sırayı ters örgü örün fakat örgüleri gergin değil serbest yani gevşek bir şekilde örmeye özen gösterin.

dantel 7Üçüncü sıraya geçtiğinizde yine üçlü ilmikler şeklinde örmeye devam edin. Sadece ters örgü yaptığınız sıralardaki gevşeklik üçlü sarma yapacağınız sırada işinize yarayacak ve ayrıca üçlü sarma yapmanızı da kolaylaştıracaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder