Online Alışveriş Sitesi Kullanmayı Sevenlere 5 Altın Tavsiye

Online Alışveriş Sitesi Kullanmayı Sevenlere 5 Altın Tavsiye

Online alışveriş sitesi kullanma alışkanlığı son dönemde gelişen teknoloji sayesinde, giderek yaygınlaşmaya başladı. Online alışveriş sitelerinin sağladığı kullanım avantajları sayesinde, istenilen ürünü uygun fiyata ve kolay bir şekilde elde etmek mümkün. İstediğiniz her yerde her an alışveriş yapma imkânı sağlayan online satış siteleri son dönemde daha çok popüler olmaya başladı. Online alışveriş sitesi kullanırken işinize yarayacak bilgiler yazının devamında!

Online Alışveriş Sitesi Kullanarak Giyinmeyi Sevenlere 5 Tavsiye!

Son dönemde pandemi sürecinin etkileri, online alışveriş sitelerini olumlu yönde etkiledi. Özellikle de günlük ihtiyaçlar için fiziki mağazaya uğramadan, online alışveriş sitesi imkanlarından alışveriş yapmanın avantajlarından yararlananların sayısı milyonları geçti. AVM raflarında ürün çeşitliliğinin olmaması, mağaza içi yüksek ürün fiyatları tüketicileri online alışveriş sitelerine yönlendirmektedir. Sanal pazarda alışveriş yaparken işinize yarayacak 5 tavsiye;

online-alisveris-sitesi

Online Alışveriş Sitesi

1- Yorumları İncelemek

Kıyafet satın alırken farklı renk seçeneklerine bakıp değerlendirmeyi tercih ederiz. Fakat aynı görsel üzerinde sadece renk kontrastıyla oynandığını görürüz yani görsel ve asıl kıyafetin rengi gerçeği yansıtmaz. Dijital ortamda satış yapan birçok online alışveriş sitesi, fotoğraf ve reklam giderinden tasarruf etmek için aynı görseli kullanarak satış yapar. Orijinal rengi ile çoğu zaman eşleşmeyen kıyafetler ile karşılaşmamak için ürünü satın almadan önce yorumlara göz gezdirebilirsiniz.

Online satış sitelerinin yorum kısmında, artık görsellere rastlamak mümkün. Ürünü satın alan kullanıcılar orijinal ve anlık fotoğraflar çekerek yayınladıkları için ürünün gerçek görsellerine bu şekilde ulaşabilirsiniz.

online-alisveris-sitesi

2- Telaya Dikkat

Tela, kıyafetlere istenilen sertliği ve netliği kazandırmak için, iki kumaş arasına yapıştırılarak uygulanan bir malzemedir. V yakalı tişörtlerin yakasında, ceketlerin ense ve yaka kısımlarında sıklıkla kullanılır, kumaşın daha kaliteli ve gösterişli olmasını sağlar. Dikiş ve iplik yıpranmasını önlemeye yardımcı olan tela, satın alacağınız kıyafetin kalitesini de belli eder.

online-alisveris-sitesi

3- Aksesuar Boyutu

Online satış sitelerindeki görseller yanıltıcı olabiliyor. Özellikle de aksesuarlar daha ince, daha uzun, daha büyük görünebiliyor. Ürünlerin açıklamalar kısmında yazan ölçü tablosuna dikkat ederek ürün satın almak, gerçek boyutu için temsili bir ip kullanarak üzerinizde prova etmek işinize yarayabilir.

4- Beden Ölçülerine Dikkat

Her mağaza kendi beden ölçülerinde ürün kalıbı çıkartır ve üretimini gerçekleştirir. Ürün bedenleri aynı olsa dahi, farklı markalarda ölçü farklılıklarına da neden olabilir. Pazarlama online alışveriş mağazalarında beğendiğiniz ürünü satın almadan önce beden ölçülerini kontrol etmeyi unutmayın.

online-alisveris-sitesi

5- Online Alışveriş Sitesi Model Üzerinde Görseller

Online satış sitesi pazarlama stratejilerinde kıyafet görsellerinin tek başına sunulması satışı açısından yeterli değildir. Ürünün tüm detayları kolay bir şekilde incelenebilir fakat manken üzerinde çekilmiş fotoğraf, gerçek görüntüsüyle fikir sahibi olmada kolaylık sağlar. Çevrimiçi alışveriş esnasında stüdyo çekimlerinden dolayı kıyafetler olduğundan daha parlak ya da daha renkli görünebiliyor. Ürünün gerçek rengini ve farklı bedenlerde nasıl durduğunu merak ediyorsanız, ürün yorumları kısmındaki görsellere göz atabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazı: Havlular Nasıl Daha Yumuşak Olur? Yumuşak Havlu Yöntemleri

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder