Ombra Tırnak Manikürü Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Ombra Tırnak Manikürü Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Ombre yani ombra tırnak manikürü demek bu manikürü yapacak olan hanımefendinin çok şık bir gece partisine ya da gece eğlencesine gidiyor olması demektir.

Ombra tırnak manikürü çok dikkatli yapılması gereken ve genelde kısa tırnaklarda çok da hoş durmayan bir manikür stilidir.

Bu manikür stili ile mutlaka yine manikürde kullanılan renklerin tonlarında giyinilmeli ve yine aynı tonda ya da zıt tonlarda makyaj yapılarak manikür ile uyum sağlanmalıdır. En başta hatırlatmak isteriz sevgili hanımlar bu manikürü taşımak için gerçekten geceye sabahtan hazırlanmanız ve saç bakımına kadar yaptırmanız gereklidir.

Çünkü birazdan sizinde göreceğiniz gibi birçok önemli ve dikkat çeken rengi üzerinde toplayan bu manikür tekniği gerçekten tüm gözleri ellere ve tırnaklara çekmektedir.

Gerekli Malzemeler
Bu şık manikürü uygulayabilmeniz için şeffaf tırnak cilası, açık pembe, parlament mavisi, deniz mavisi, açık mavi, simli açık tonda oje, konfeti oje, aseton, pamuk, kulak temizleyici çubuk, makyaj süngeri, geniş bir kap ve banda ihtiyacınız var.

Ombra Tırnak Manikürü

Maniküre başlamadan önce eski oje kalıntılarından tamamen kurtulduğunuzdan ve mutlaka parmak çevrenize bant uygulaması yaptığınızdan emin olun. Eğer bant uygulamasının nasıl yapıldığını hatırlamak isterseniz su ile tırnak ojesine nasıl şekil verilir isimli çalışmamızı yeniden incelemek isteyebilirsiniz.

tirnak 1İlk adım olarak şeffaf tırnak cilasını tamamen tüm tırnaklarınıza sürün. Şeffaf ojenin ilk başta uygulanması tırnaklarınızın yumuşamasına aynı zamanda da tırnak üzerindeki pütürlerin ya da varsa göremediğiniz pürüzlerin giderilmesine yardımcı oluyor.

tirnak 2Sonrasında çok açık pembe olan ojeyi tüm tırnaklarınıza uygulayın. Pembe oje uygulaması tırnaklarının manikür için hazırlanmasını daha doğrusu ana renkler geldiğinde bu renklerin çok daha kolay bir şekilde seçilmesine yardımcı oluyor.

tirnak 3En açık renkte olan mavi ojeyi makyaj kabına ya da geniş bir kaba bir miktarını dökün. Daha sonra makyaj süngerini ojeye bastırarak bir miktar ojenin ince olarak sünger geçmesini sağlayın ama süngeri ojeye çok bastırmayın.

Bildiğiniz üzere sevgili hanımlar bu manikür stilinde en açıktan en koyuya doğru ya da en koyudan en açığa doğru da gidebilirsiniz. Eğer en koyudan açığa doğru bir görüntü isterseniz o zaman en koyu olan ojeyi ilk önce kullanmanız gerekiyor.

tirnak 4Daha sonra ojeye bastırdığınız sünger ile tırnaklarınızın alt kısmından başlayarak orta kısmına kadar ojeyi yedirerek sünger ile sürün.

En başta açık renk olduğu için belli olmasa da birkaç aynı işlemi uyguladığınızda kendini belli edecek bir hal alacaktır. Burada önemli olan sabırlı olmak ve her oje uygulamasının ardına tırnağı biraz da olsa kuruması için rahat bırakmak ya da soğuk hava üfleyerek tırnağın daha hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı olmaktır. Soğuk havayı saç kurutma makinelerinin soğuk programı ile tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Fakat makineyi çok yakın tutmamaya dikkat edin.

tirnak 5Aynı işlemleri bu sefer orta koyuluktaki mavi oje ile tekrarlayın. Fakat bu sefer tırnakların yarısına kadar değil açık renk ojenin üçte birinin görünür kalmasına dikkat ederek uygulayın.

tirnak 6Daha sonra da en koyu olan renk ile aynı adımları takip edin. Bu adımda da her iki renginde görünür kalmasına dikkat ederek en koyu olan rengi uygulayın.

Anlayacağınız üzere önemli olan burada tırnaklarda renk dalgası oluşturmaktır.

tirnak 7Ana renklerin uygulaması tamamlandıktan sonra sırada simli ojeyi tüm tırnak yüzeyine sürmek var. Sadece yarım ya da çeyrek değil tüm tırnak yüzeyine simli ojeyi uygulamanız gerekiyor.

tirnak 8Daha sonra konfetili tırnak ojesini tırnaklarınızın uç kısımlarına uygulayın.
Konfetili kısımları oje fırçasına alamıyorsanız o zaman eper bir miktarda konfeti ojeyi makyaj kabına ya da genişçe bir kaba dökün ve oje fırçası yardımı ile tüm konfetileri fırçada topladıktan sonra uygulamaya geçin.

tirnak 9Son adım olarak da şeffaf ojeyi yine tüm tırnak yüzeyine en az 3 ya da 4 defa daha uygulayın.

Unutmayın!
• Bu manikür stilini uygularken tırnaklarınız ne kadar uzun olur ise o kadar şık görünecektir.
• Bu manikür stilinde 3 ana renk kullanılır ve bu renkler en açıktan en koyuya doğru da, en koyudan en açığa doğru da uygulanabilir.
• Bu manikürde sadece mavi ve tonları değil her ana renk ile aynı ana rengin tonları kullanılmaktadır.
• Manikür tamamlandığı zaman asetonun içerisine kulak temizleyici çubuk batırıldıktan sonra tırnak çevresine bulaşan ojeler temizlenmelidir.
• Eğer maniküre başlamadan önce tırnak ön, yan kısımlar ve hemen tırnak arkası yani parmak etinin bitimine bant uygulaması yapılır ise manikür kaynaklı oje lekeleri parmaklarda çok daha az ya da hiç oluşmayacaktır.
• Bunların dışında en önemli olan belki de her şeyden çok önem vermeniz gereken unsur şeffaf oje dâhil her bir kat ojenin bitiminde en az 5 dakika boyunca tırnağa dokunulmamasıdır. Eğer ana renkleri birden fazla kat uyguladıysanız en az 10 dakika kadar ojenin tırnağa nüfus edip kurumasını bekleyim. Konfetili ojenin ardına şeffaf oje uygulamasını ise en az 1 saat sonra yapın.
• Bu manikür uygulamasından sonra seçeceğiniz kıyafet özellikle manikürde kullandığınız ana renklerin tonlarında olur ise elleriniz de kıyafetiniz kadar çok ilgi toplayacaktır.
• Bu manikürde en çok kullanılan renkler arasında mavi ile tonlarının yanı sıra kavuniçi ve tonları, pembe ve tonları, mor ve tonları ile siyah, gri ve beyaz arası zıt uyum dalgası bulunmaktadır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder