Ocak Ayında Neler Dikilir

Ocak Ayında Neler Dikilir

Ocak ayı aslında ağaç dikme ve bazı güneş istemeyen çiçekleri ekmek için en doğru zaman dilimi olabilir. Bu dönemde özellikle ağaçları ve yaz çiçeklerinizi iyice budalamalısınız. Bunun içinde güllerde yer almaktadır. Tomurcuklanmaya başlayan güllerinizi hemen budayınız. Ağaçlarınız var ise onlara kış ilacını ocak ayının sonuna doğru yapabilir ve çimleriniz için en uygun dönem olan bu zaman diliminde gübreleme işlemine geçebilirsiniz.

Ocak ayında ekilecek çiçeklerin en başında sardunya gelir. Özellikle tohumdan ekmeye başlayacak ve bakımını yapacaksınız. Bunun dışında aslanpençesi, küpeli çiçek ve sardunya ve ortanca da ekilmesi gerekilen bitki ve çiçeklerin başında geliyor.

Bunların dışında eğer yine de bir şeyler yapmak istiyorsanız topraklarınızdaki yaramaz ekinleri toplayın ve özellikle yazın ekim işlemlerinde işlerinize yarayacak ekipmanlarınız için hazırlık ve tadilatlarınızı tamamlayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder