İPUÇLARIM

Nisan Ayında Bahçede Neler Yapılabilir

Nisan Ayında Bahçede Neler Yapılabilir

Artık tarlalar için son sürüm işlemleri yapılıyor ve hazır hale gelmesi sağlanılıyor. Bunlar ile ilgili gübreleme işlemlerinizi yapıyor ve gerekli olan tüm ekipmanlarınızı da alarak ekimlere hazır hale geliyorsunuz. Fideliklerde yer alan ürünler için sulama yapmayı unutmuyor ve zararlı otları birer birer toplayıp temizliyorsunuz. Nisan ayı döneminde tel kurtları görülebilir bu sebeple mutlaka ve hemen önlemini alarak yok etmelisiniz.

Daha önce ekmiş olduğunuz enginarlarınız için fazla olan sürgünleri ayıklayabilirsiniz. Tohum ekme işlemleriniz yapılır ve özellikle mavi küf ile kök çürüklerine yol açan durumları engellemek için ilaçlama işine girilir.

Bulunduğunuz yerin hava durumlarına göre sulama şekillerinizi ve sıklığınızı ayarlamalısınız. Bol bol sulamayı ihmal etmeden düzenli olarak bir program oluşturmalısınız. Nisan ayında bahçede neler yapılabilir diye baktığımızda fidanları diktikten sonra, artık ilk çapayı yapmaya başlayabilirsiniz.Nisan ayında bahçede sizi bir hayli hareketli günler bekliyor demektir. Bu dönemden önceki aylarda önlemlerinizi alınız ve tüm ay boyunca rahat ve tertipli bir şekilde bahçe işlerinizi bitiriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.