İPUÇLARIM

Nescafe Lekesi Nasıl Çıkar?

Nescafe Lekesi Nasıl Çıkar?

Nescafe günümüzde en fazla tercih edilen içeceklerden biridir. Kokusuyla ve içerdiği kafein ile bağımlılık yapan bu içecek günlük hayatın koşturmasında insanlara ilaç gibi gelmektedir. Uyku açmaya da yardımcı olan nescafe sadece evlerde ve kafeteryalarda değil yürürken bile tüketilmektedir. Peki bu derece yoğun tüketilen bir içeceğin lekesi nasıl temizlenir buna bakalım:

Nescafe lekesi nasıl temizlenir?

Nescafe içerken giysinize döktüğünüzde giysiyi ters çevirerek lekenin olduğu bölüme soğuk suyla kompres yapın. Sonrasında ağartıcı içermeyen deterjanı leke olan bölgeye sürün ve bir süre bu şekilde bekletin. Sonrasında deterjanı tamamen durulayın ve kıyafeti yaklaşık yarım saat ılık suda bekletin. Daha sonra giysinizi makineye atmadan elde yıkayın lekenin geçtiğini göreceksiniz. Nescafe halıya döküldüyse leke kurumadan bez yardımıyla olabildiğince bastırarak ovmadan çekin. Sonrasında ılık su ile ağartıcı etkisi olmayan deterjanı karıştırıp bölgeye bez ile uygulayın daha sonra su ile durulayın ve yine bastırarak ovmadan kurulayın. Eğer geçmezse sirke ile su karışımını leke olan bölgeye uygulayıp deterjanla da yıkayın. Önemli olan lekeye kurumadan müdahale etmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Onur ÖZER dedi ki:

    Yeni aldığım beyaz tişörtümü ilk giyişimde masanın sallanmasıyla beraber üzerime olduğu gibi döküldü hemen google amcamıza sordum ve sonrasında bu yazıyı okudum ve mutlu son teşekkür ederim :).

  2. koş fred koş dedi ki:

    teşekkürler koltukta nescafeden eser kalmadı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.