Nasır İlaçları Nasıl Hazırlanır?

Nasır İlaçları Nasıl Hazırlanır?

Nasır ilaçları hazırlamak için ilk ve en kolay ilaç kuru bir soğanı temizlemek ve ikiye böldükten sonra temiz bir bardağın içerisine koyup üstüne de bir miktar sirke koymaktır. Daha sonra bu bardağı 24 saat boyunca sıcak ve temiz bir yerde bekletip sonra sirkeyi tamamen dökün. Bardağın içindeki incecik soğan tabakasını nasırınızın üstüne koyduktan sonra temiz ve gazlı bir bez ile sarın. Daha sonra gün içinde sabah ve akşam olmak üzere en az 2 defa bu gazlı bezi değiştirmeyi unutmayın.

Nasır İlaçları

Nasır ilaçları  arasında bir diğer ve benzer bir yolda soğanın kabuklarını yaklaşık 15 gün boyunca sirkenin içerisinde beklettikten sonra gece vakti nasırın üst kısmına bir katman halinde koyup (en az 2 mili metrelik olmak üzere) sonrasında gazlı bez yardımı ile iyice sarın. Bu uygulamayı ansırdan kurtulana dek uygulamaya devam edin.

En rahatlatıcı nasır ilaçları denince sıcak bir ayak banyosu akla gelir. Daha sonra yumuşamış olan nasır iyice kurutulur. Sonrasında nasırın üzerine aloe yaprağı ya da incir koyun ve sabahleyin oluşan incecik tabakayı çıkartıp hemen ansırınızın üzerine krem uygulayın.

Sütün içerisinde çekirdeksiz kara eriği iyice kaynatın. Sonra hala sıcakken nasıra koyun ve soğumasını bekleyip yeniden sıcak olan ile değiştirin. Uygulama boyunca sıcak olan ile 8 defaya kadar değiştirebilirsiniz. Uygulamayı nasır kaybolana kadar sürdürebilirsiniz.

İsterseniz yumuşamış olan nasırın üzerine propolis koyup bunu iyice sabitleyebilir ve en az 3 gün boyunca bu şekilde bırakıp, 3 gün sonra çıkartabilirsiniz. Nasır bu sırada kendiliğinden gelecektir.

Nasır ilaçlarının sonuncusu olarak 2 yemek kaşığı kadar sinirotu yaprağını sadece 2 yemek kaşığı kadar aynısefa çiçeği ile birlikte iyice ufalayın ve iyice karıştırın. Sonrasında üstüne 2 litre kadar kaynar su ekleyin ve en az yarım saat boyunca demledikten sonra iyice süzün. Sonrasında bu karışım ile güzel bir ayak banyosu yapın. Ancak ayak banyonu suyunun içerisine bu karışımı ekleyin. Yani sadece bu karışım ile ayak banyosu yapmayın. Hazırladığınız bu karışım sadece ayaklarınızı yatıştırmayacak aynı zamanda da anti bakteriyel işlevi sayesinde nasırdan kurtulmanızı da sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder