Nane Şekeri Modeli Battaniye Nasıl İşlenir?

Bu muhteşem modeldeki battaniyeyi işlemek için 6 yumak beyaz ve 4 yumak kırmızı işleme ipine, 5 mili metrelik işleme tığına, yün iğnesine ve kilitli iğnelere ihtiyacınız var.

Nane Şekeri Modeli Battaniye Nasıl İşlenir?

Battaniye Motif İşlemesi; Bu motif işlemesinden toplamda 42 adet işleyin. 10 tane numara 1 ile 10 tane numara 2 ile 9 tane numara 3 ile 9 tane numara 4 ile 2 tane numara 5 ile ve 2 tane numara 6 kenar işlemesi ile işleyin.

nane sekeri

İşlemeye başlarken beyaz yumak ile 4 tane zincir çekin ve işlemeyi birleştirip yüzük ya da daire oluşturun.

   

nane sekeri

2 Sıra 1; (düz taraf size bakacak şekilde) 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonra dairenin içerisine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin ve sonra dairenin içerisine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x6, 1 tane zincir çekin ve başlangıçtaki 3. zincir ile tığı kaydırıp birleştirin. Daha sonra 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Her sıranın sonunda son zinciri genişletin.

nane sekeri

Sıra 2; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x6, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 3; İlk renkteki ilmeğe tığı geçirin ve 1 zincirlik boşluğa tığı kaydırın ve sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ilmek ile ön taraftan ( 2 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın) x7, 2 tane zincir çekin ve başlangıçtaki zincire tığı kaydırıp 16 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirlik boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 4; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x6, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 5; İlk renkteki ilmeğe tığı geçirin ve 1 zincirlik boşluğa tığı kaydırın ve sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ilmek ile ön taraftan ( 2 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın) x7, 2 tane zincir çekin ve başlangıçtaki zincire tığı kaydırıp 24 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirlik boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 6; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x7, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 24 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 7; İlk renkteki ilmeğe tığı geçirin ve 1 zincirlik boşluğa tığı kaydırın ve sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ilmek ile ön taraftan ( 2 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın) x7, 2 tane zincir çekin ve başlangıçtaki zincire tığı kaydırıp 32 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirlik boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 8; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x7, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 32 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 9; İlk renkteki ilmeğe tığı geçirin ve 1 zincirlik boşluğa tığı kaydırın ve sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ilmek ile ön taraftan ( 2 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın) x7, 2 tane zincir çekin ve başlangıçtaki zincire tığı kaydırıp 40 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirlik boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 10; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x7, 5 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Kenar İşlemesi

nane sekeri

Kenar 1; Şlk renkteki ip ile, ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

nane sekeri

Kenar 2; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (3 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (3 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

Kenar 3; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın x4, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 88 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

Kenar 4; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (4 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (4 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 4 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın x2, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 88 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

nane sekeri

Kenar 5; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 6 tane çift kroşe işlemesi yapın x4, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 92 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

nane sekeri

Kenar 6; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (4 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın) (kenar işleme yapıldı) sonraki çift kroşeye 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (3 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 6 tane çift kroşe işlemesi yapın x4, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 92 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

Küçük Motif İşleme; Bu işlemeden 30 tane işleyin. İlk renkteki ip ile 4 tane zincir çekin ve tığı kaydırıp yüzük ya da daire biçimine getirin.

nane sekeri

Sıra 1; (düz taraf size bakacak şekilde) 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonra dairenin içerisine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin ve sonra dairenin içerisine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) x6, 1 tane zincir çekin ve başlangıçtaki 3. zincir ile tığı kaydırıp birleştirin. Daha sonra 1 zincirlik boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Her sıranın sonunda son zinciri genişletin.

nane sekeri

Sıra 2; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x6, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 3; İlk renkteki ilmeğe tığı geçirin ve 1 zincirlik boşluğa tığı kaydırın ve sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ilmek ile ön taraftan ( 2 tane zincir çekin, sonraki 1 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın) x7, 2 tane zincir çekin ve başlangıçtaki zincire tığı kaydırıp 16 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirlik boşluğa 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 4; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 4 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x6, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Yastık Kılıfı İşlemesi

Bu noktada battaniye motif işlemenin sıra birden sıra sekize kadar olan kısmını yeniden işleyin. (32 tane çift kroşe)

Sıra 9; İlk renkteki ip ile ilk çift kroşe işlemesini atlayın, sonraki çift kroşeye tığı kaydırın, 3 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 4 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) sonraki 2 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin arkasından çalışın, aynı 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci renkteki ipin ön tarafından çalışın, sonraki çift kroşeyi atlayın, sonraki 2 tane çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye (1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)(kenar işlendi) sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ipe tığı kaydırın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 4 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, başlangıç zincirinin üst kısmına tığı kaydırın ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 10; İkinci renkteki ip ile sıranın ön tarafından işlemeye devam ederek ikinci ipi tığı kaydırarak birleştirin. İpi başlangıçtaki çift kroşe ile birleştirin. Daha sonra 3 tane zincir çekin, (bu 1 tane çift kroşe işlemesi ve 1 tane zincir yerine geçiyor) sonraki 4 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, (1 tane zincir çekin, sonraki 2 çift kroşenin ortasına 1 tane çift kroşe işlemesi yapın)x7, 1 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği alın ve ön taraftan işlemeye devam edin. İlk renkteki ilmeğin arka kısmından üçüncü zincire tığı kaydırın ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 11; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 3 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (6 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 48 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 12; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 3 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 6 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 48 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (7 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 56 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 7 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 14; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 6 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 7 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 56 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 7 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 15; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (7 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 64 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 8 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 16; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 7 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 6 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 5 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 8 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 64 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 8 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 17; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 6 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (9 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 9 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 64 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 9 zincirlik kısma 72 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 18; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 6 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 8 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 9 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 8 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 9 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 72 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 9 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 19; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 7 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 8 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 10 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 10 zincirlik kısma 80 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 20; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 7 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 10 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 10 zincirlik kısma 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 21; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 8 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 10 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (11 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 8 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 11 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 88 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 22; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 8 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 10 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 11 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 10 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 11 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 88 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri

Sıra 23; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 9 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (12 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki9 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 12 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 96 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 24; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 9 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 12 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 10 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 12 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 96 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 12 zincirlik kısma 96 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 25; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 9 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (12 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki9 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 12 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 88 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 26; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 9 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 12 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 11 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 11 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 12 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 88 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 88 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 27; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 8 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki9 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 12 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 80 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 28; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 8 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 11 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 10 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 80 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 80 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 29; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 7 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 12 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 72 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 11 zincirlik kısma 72 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 30; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 7 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 9 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 7 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 9 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 72 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 9 zincirlik kısma 72 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 31; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 6 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 6 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 8 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 64 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 8 zincirlik kısma 64 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 32; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 6 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 9 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 6 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 9 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 64 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 9 zincirlik kısma 64 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 33; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 8 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 56 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 8 zincirlik kısma 56 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 34; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 11 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 8 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 56 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 8 zincirlik kısma 56 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 35; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 9 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 48 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 48 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 36; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 48 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 48 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 37; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 6 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 40 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 38; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 40 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 40 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 39; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 32 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 32 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 40; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 32 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 32 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 41; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 24 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 24 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 42; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 24 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 24 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 43; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 16 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 6 zincirlik kısma 16 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 44; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 16 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 45; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 46; İkinci renkteki ilmek ile işlemeye devam edin, sonraki çift kroşelik kısma tığı kaydırın,  sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, 3 tane zincir çekin, sonraki 5 tane çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 8 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 5 tane çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın,  sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın x7, 6 tane zincir çekin, ilk renkteki ilmeği tığa alın ve işlemenin ön kısmından başlangıç zincirine tığı kaydırıp birleştirin ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

Sıra 47; İlk renkteki ip ile ilmeğin arka tarafından işlemeye başlayın, ilk çift kroşeyi atlayın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın daha sonra 3 tane zincir çekin, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, ikinci ilmeği tığa alın ve işlemenin ön tarafından devam ederek (10 tane zincir çekin, sonraki çift kroşelik kısmı atlayın, sonraki 4 tane çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 zincirlik boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın )x7, daha sonra 6 tane zincir çekin ve sonrasında baştaki zincirin üzerine tığı kaydırın ve 8 tane çift kroşe işlemesi yapın.

nane sekeri nane sekeri 26 nane sekeri 27 nane sekeri 28 nane sekeri 29

Nane Şekeri Modeli Battaniye Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.