Nanamo Sultan Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Bu harika oyuncağı işleyebilmek için 1 tane krem rengi, 1 tane kırmızı, 1 tane altın rengi, 1 tane açık mor rengi, 1 tane yeşil, 1 tane siyah, 1 tane soluk pembe, 1 tane beyaz, 1 tane pembe rengi iplere, 4.5 mm ve 3.25 mm işleme tığlarına, iç doldurma malzemelerine ve yün iğnesine ihtiyacınız var.

Nanamo Sultan Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Kafa İşlemesi; Bu işlemeyi krem rengi ip ile işleyin.

1 Sıra 1; 6 tane tekli kroşe işlemesi yağarak yüzük işlemeyi oluşturun.

Sıra 2; Sıra boyunca 6 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

2 Sıra 3; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 18 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 4; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 24 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 4; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 30 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 6; İlk önce 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 36 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 7; İlk önce 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 42 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 8; Sadece arka ilmeklerden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 42 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 9-16; Sadece arka ilmeklerden bu sıraların hepsinde her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 42 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 17; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane azaltma yapın. Bu şekilde 12 tane zincir kalana kadar işlemeye devam edin. Son zincirde 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sırayı tamamladığınızda işlemenin iç kısmını doldurun.

Vücut İşlemesi; Krem rengi ip ile kafanın açılış yerinden herhangi bir ilmek alın tığınıza.

Sıra 1; Tığı kaydırın, ilk zincire 2 tane zincir çekin, (2 zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçecek) aynı zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, (1 tane arttırma yapın, 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın) x5. Sıra sonunda 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 18 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 2-4; 18 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

İpin rengini beyaz ile değiştirin.

Sıra 5-7; 18 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 8; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane arttırma yapın x9. Daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 27 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 9; İlk önce 27 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 10; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane arttırma yapın x9. Daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 36 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 11; İlk önce 36 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 12; İlk önce 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın, (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 1 tane arttırma yapın) x3, daha sonra 12 tane tekli kroşe işlemesi yapın, (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 1 tane arttırma yapın) x3, daha sonra 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 42 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 13-16; İlk önce 36 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 17; İlk önce 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x6. Daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 36 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 18; İlk önce 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x6. Daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 30 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 19; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x6. Daha sonra 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 24 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 20; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x6. (sırayı tamamladığınızda 18 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

İlk zincire tığı kaydırın ve uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın.

Bacak İşlemeleri; Kırmızı ip ile işlemeyi yapın.

Sıra 1; Vücudu gerektiği şekilde düzeltin. Tığı kaydırın ve ayağın ortasını bulun. Daha sonra 2 tane zincir çekin, (2 zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) aynı zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın. İlk 2 zincirlik bölüme 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 10 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 2; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x2. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 3; Sıra boyunca 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4; İlk önce 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane çift kroşe arttırması yapın, daha sonra yeniden 1 tane çift kroşe arttırması yapın, daha sonra 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x2. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 5; İşlemeyi kapayana dek işlemede azaltma yapın.

Diğer Bacak İşlemesi

Sıra 1; Tığı kaydırın, ilk ayağın bitiminde arka taraftan başlayın. Uzunca bir ip bırakın. 2 tane zincir çekin. (2 zincir 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın). Aynı zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sonra ilk 2 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 10 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 2; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x2. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 3; Sıra boyunca 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4; İlk önce 1 tane azaltma yapın, daha sonra 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane çift kroşe azaltması yapın, daha sonra yeniden 1 tane çift kroşe azaltması yapın ve sonra da 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 5; İşlemeyi kapayana dek işlemede azaltma yapın.

Bu noktada ayaklar arasındaki boşluğu dikin. Ayak kısmını doldurun. Vücudun arka kısmını dikin. Bu sırada da işlemenin iç kısmını doldurmaya devam edin.

Etek İşlemesi; Kırmızı ip ile işlemeye başlayın.

Sıra 1; Uzunca ip bırakarak 22 tane zincir çekin ya da 21 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 2-3; Daha sonra 21 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x7. (sırayı tamamladığınızda 28 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 5; Daha sonra 28 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 6; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x7. (sırayı tamamladığınızda 35 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 7; İlk önce 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma yapın x7. (sırayı tamamladığınızda 42 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 8-10; Daha sonra 42 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 11; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x10. Daha sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 32 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 12; Daha sonra 32 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane azaltma yapın x10. Daha sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 26 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 14-16; Daha sonra 26 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın. Son 2 sırayı birleştirmeyin.

Alt Dantel İşleme; Açık mor rengi ile işleme yapın.

Sıra 1; İlk önce 24 tane zincir çekin.

Sıra 2; Daha sonra aynı zincire (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 3 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın) x11. Daha sonra 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Kırmızı eteğin alt kısmına ipi ekleyin.

Kol İşlemesi; Bu işlemeden krem rengi ip ile 2 tane işleyin.

Sıra 1; 3 tane tekli kroşe ile yüzük işlemesi oluşturun.

Sıra 2; 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; Bu sırada 3 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 4; Beyaz renkteki ipe geçin. Sadece ön ilmeklerden (1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 1 tane arttırma yapın) x3. (sırayı tamamladığınızda 9 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 5-8; Her 2 ilmekten de 9 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 9; 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane çift kroşe arttırması yapın, yeniden 1 tane çift kroşe arttırması yapın, 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Bu noktada işlemeyi hafifçe doldurun ve vücut kısmı ile birleştirin.

Kol İşlemesi; Bu işlemeden pembe renkli ip ile 2 tane işleyin.

Sıra 1; 15 tane zincir çekin ya da 14 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 2-5; Her sırada 14 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın. İşlemeyi vücuda ekleyin.

Yaka İşlemesi; Beyaz ip ile bu işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; İlk önce 2 tane zincir çekin. Aynı zincire 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 1 tane zincir çekin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 2; İlk önce 4 tane arttırma yapın, daha sonra 1 tane zincir çekin. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 3; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 1 tane arttırma yapın x4. Daha sonra 1 tane zincir çekin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 4; İlk önce 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 1 tane arttırma yapın x4. Daha sonra 1 tane zincir çekin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin. (sırayı tamamladığınızda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 5; İlk önce 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 10 tane tekli kroşe işlemesi yapın, 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve 2 tane çift kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra sonunda uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın. İşleme parçalarını vücuda ekleyin.

Altın İşleme; Altın rengi ip ile işleme yapın.

Alt Parça/A

Sıra 1; İlk önce 11 tane zincir çekin.

Sıra 2; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, sonra 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonra aynı zincire 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, sonra aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonra aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın.

B, C Ve D Parçaları;  Toplamda 3 tane işleme yapın.

Önce 11 tane zincir çekin ve 10 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

E Ve F Parçaları; Bu işlemede 3.25 mili metrelik işleme tığını kullanın.

Sıra 1; 4 tane tekli kroşe ile yüzük oluşturun ve işlemeyi kapayın.

Pırlanta İşlemesi; Bu işlemeden 6 tane işleyin.

Sıra 1; Önce 2 tane zincir çekin ya da 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 2; Aynı zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk 3 zinciri atlayın ve 1 tane azaltma yapın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Vücut Takıları; Açık mor rengi ip ile işleme yapın.

Sıra 1; 6 tane tekli kroşe ile yüzük oluşturun.

Sıra 2; 6 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Sıra 3; 2 defa tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Altın rengi ip ile dış çevre ve kenar işleme yapın.

Küçük Orta İşleme

Sıra 1; 5 zincir ile tığı kaydırın ve yüzük oluşturup işlemeyi kapayın.

Küçük Kenar İşleme; Bu işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; 4 zincir ile tığı kaydırın ve yüzük oluşturup işlemeyi kapayın.

Gözler Ve Kulaklar

Gözler; Bu işlemeden yeşil ip ile 2 tane işleyin. 3.25 mili metrelik işleme tığını kullanın.

Sıra 1; 4 tane tekli kroşe ile yüzük oluşturun.

Sıra 2; 1 tane arttırma yapın tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Eyeliner İşleme; Bu işlemeden siyah ip ile 2 tane işleyin. 3.25 mili metrelik işleme tığını kullanın.

Sıra 1; 4 tane zincir çekin ve işlemeyi kapayın.

Kulak İşleme; Bu işlemeden krem rengi ip ile 4 tane işleyin.

Sıra 1; İlk önce 2 tane zincir çekin. (2 zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçecek)

Sıra 2; Aynı zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonra 1 tane arttırma işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 4-7; Bu sıraların hepsinde 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 8; İlk önce 2 tane arttırma işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmuyorsunuz)

Sıra 9; İlk önce 1 tane azaltma işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapmış olmuyorsunuz)

Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

2 kulak parçasını birleştirin ve krem rengi ip ile kenar işlemesi yapın. Her bir zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve her bir köşeye 2 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Alt tarafta minik bir boşluk bırakın.

Saçın Ana Kısmı; Pembe renkli ip ile işlemeyi işleyin.

Arka Parça E

Sıra 1; Uzunca bir ip bırakın ve 17 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 2-8; Bu sıralarda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 9; İlk önce 3 tane zincir çekin, daha sonra 18 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve son zincire de 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 20 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 10-12; Bu sıralarda 20 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Bu noktada işlemeyi kapayın ve ana işlemeye ekleyin.

Üst Parça D

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 19 tane zincir çekin.

Sıra 2-3; Toplamda 18 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4; İlk önce 1 tane azaltma yapın, daha sonra 14 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 5; Toplamda 16 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 6; İlk önce 1 tane azaltma yapın, daha sonra 12 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 14 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 7-8; Bu sıralar boyunca 14 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 9; İlk önce 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonra 1 tane azaltma yapın, daha sonra 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın ve daha sonra 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 10; İlk önce 1 tane azaltma yapın, daha sonra 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 10 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 11; İlk önce 1 tane azaltma yapın, daha sonra 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 12; Sıra boyunca 4 tane azaltma yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

A Parçasının İlk Tarafı

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 6 tane zincir çekin.

Sıra 2-10; Toplamda 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 11; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın ve 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 12; Toplamda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 14-15; Toplamda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 16; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 17; Toplamda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 18; Sadece 1 tane azaltma yapın.

Sıra 19; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

B Parçasının İkinci Tarafı

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 6 tane zincir çekin.

Sıra 2-9; Toplamda 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 10; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 11-12; Toplamda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 14; Toplamda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 15; Sadece 1 tane azaltma işlemesi yapın.

Sıra 16; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

C Parçasının Ön Tarafı

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 2 tane zincir çekin.

Sıra 2; Aynı zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk önce 1 tane arttırma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 5 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 4; İlk önce 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 5; İlk önce 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 7 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 6; Toplamda 7 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 7; İlk önce 1 tane arttırma yapın ve 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 8-11; Toplamda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 12; İlk önce 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 7 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 13; İlk önce 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 14-16; Toplamda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 17; İlk önce 1 tane azaltma yapın sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 18-19; Toplamda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 20; 2 tane azaltma işlemesi yapın.

Sıra 21; Toplamda 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 22; 1 tane azaltma işlemesi yapın.

Sıra 23; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

Örgü İşlemesi

Bu işlemeden açık renkteki pembe ip ile 4 tane işleyin.

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 6 tane zincir çekin.

Sıra 2-25; Daha sonra 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 25; İlk önce 2 tane zincir çekin, daha sonra 2 tane çift kroşe azaltması yapın, 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, tığı sonraki zincire kaydırın, 1 tane çift kroşe azaltması yapın ve sıra sonunda işlemeyi kapayın.

İlk parçayı alın ve ikiye katlayın ve 4 sıra boyunca bir arada dikin. İkinci örgü işleme için de aynısını yapın.

2 tane işlemeyi aşağıdaki gibi yapın.

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 5 tane zincir çekin.

Sıra 2-18; 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 19; 2 tane azaltma yapın.

Sıra 20; 1 tane azaltma yapın.

Sıra 21; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

2 parçayı da örgüye birleştirin ve aşağıdaki işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; Uzunca kuyruk bırakarak işlemeye başlayın ve 4 tane zincir çekin.

Sıra 2-12; 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk zinciri atlayın ve 1 tane azaltma yapın.

Sıra 14; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve ekleme yapın.

Diğer parçaları da birleştirmeye devam edin.

Altın rengi ip ile ve 3,25 mili metrelik işleme tığı ile işleme yapın.

Sıra 1; 2 tane zincir çekin.

Sıra 2-15; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemeyi kapayın ve örgünün çevresine dolayın.

Altın Arka Parça; Altın rengi ip ile işleme yapın.

Sıra 1; 11 tane zincir çekin.

Sıra 2; İlk önce 1 tane azaltma yapın sonra 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; İlk önce 1 tane azaltma yapın sonra 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 4; İlk önce 1 tane azaltma yapın sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 5; 2 tane azaltma yapın.

Sıra 6; İkinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sağ taraftan üçüncü zinciri alın. 2 tane zincir çekin. ( 2 zincir 1 tane tekli kroşe işlemesi yerine geçiyor) ve sonra da 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Daha sonra 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İlk önce 1 tane azaltma yapın sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Örgülerin arasında işlemeyi birleştirin.

Tacın Ana Kısmı; Bu işlemeyi altın rengi ip ile işleyin.

Sıra 1; Toplamda 27 tane zincir çekin.

Sıra 2-3; Toplamda 26 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve uzunca bir ip bırakarak işlemeyi kapayın.

Üst Sağ Taraf A

Sıra 1; 2 tane zincir çekin, 1 tane azaltma yapın ve 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 2; 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; 1 tane azaltma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4; 1 tane azaltma yapın ve işlemeyi kapayın.

Üst Sol Taraf B

Bir önceki işlemenin beşinci tekli kroşesinden sol tarafından başlayın ve 2 tane zincir çekin. (2 zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 2; 1 tane azaltma yapın ve 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın.

Sıra 4; 1 tane azaltma yapın ve işlemeyi kapayın.

Üst Orta İşleme C

A parçasının sağ tarafından sonundan 4 tane tekli kroşe ile başlayın.

Daha sonra 2 tane zincir çekin. (2 zincir işleme yerine geçmiyor) 1 tane azaltma yapın, 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 2; İlk önce 1 tane azaltma yapın, 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; İlk önce 1 tane azaltma yapın, 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 4; 2 tane azaltma yapın ve işlemeyi kapayın.

İşlemeye aşağıya çevirin. Bu noktadan sonra işlemeye alt taraftan devam edeceksiniz.

Sağ Alt Taraf D

Sıra 1; Sağ taraftan 7 tane tekli kroşe ile işlemeye başlayın. Daha sonra 2 tane zincir çekin (1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sonraki zincire tığı kaydırın.

Sıra 2; Tığı kaydırdığınız kısmı atlayın, sonraki tekli kroşeyi atlayın, 2 incirlik kısımda azaltma işlemesi yapın ve işlemeyi kapayın.

Alt Orta İşleme E

Sıra 1; D parçasının sağından 2 tane tekli kroşe ile başlayın ve 2 tane zincir çekin. (2 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve tığı sonraki zincire kaydırın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 2; Tığı kaydırdığınız kısmı atlayın, 1 tane azaltma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; 1 tane azaltma yapın ve işlemeyi kapayın.

Alt Sol Kısım F

Sıra 1; Orta kısımdan 2 tane tekli kroşe ile işlemeye başlayın ve 2 tane zincir çekin. (2 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve tığı sonraki zincire kaydırın.

Sıra 2; Tığı kaydırdığınız kısmı atlayın, 1 tane tekli kroşeyi atlayın ve 2 zincirde azaltma yapın ve sonra da işlemeyi kapayın.

G/H Ayrı Parçaları Tarafları

Bu işlemeden 2 tane yapın.

Sıra 1; İlk önce 6 tane zincir çekin.

Sıra 2; İlk zinciri atlayın ve 4 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; 2 tane azaltma yapın.

Sıra 4-5; 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemeyi kapayın ve taca ekleme yapın.

Taç Detay İşleme

Bu işlemeyi altın renkli ip ile işleyin.

Sıra 1; 2 tane zincir çekin.

Sıra 2; Aynı zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane arttırma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 4; İlk önce 1 tane arttırma yapın daha sonra 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sonra da 1 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 6 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 5; 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 6; İlk önce 1 tane azaltma yapın daha sonra 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sonra da 1 tane azaltma yapın. (sırayı tamamladığınızda 4 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 7; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve daha sonra da 1 tane azaltma yapın ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (sırayı tamamladığınızda 3 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 8; İlk zinciri atlayın ve sonra da 1 tane azaltma yapın.

Uzunca bir ip bırakarak işlemeyi kapayın. İşlemeyi ekleme yaparken hafif bir şekilde işlemenin iç kısmını doldurun.

Küçük Takılar

Bu işlemeden 2 tane ve açık mor rengi ip ile işleme yapın.

Sıra 1; İlk önce 4 tane zincir çekin ve son zincire kadar tığı kaydırın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve işlemeyi ekleyin.

3,25 mili metrelik işleme tığı ile aşağıdaki gibi 2 tane işleme yapın.

Sıra 1; Sadece 3 tane zincir çekin ve son zincire kadar tığı kaydırıp işlemeyi kapattıktan sonra da işlemeyi eklem yapın.

Sarkıtma Takı İşlemesi

Bu işlemeden açık renkli mor ip ile ve 3,25 mili metrelik işleme tığı ile 3 tane işleyin.

Her bir üçgenin son kısmından ilmek alın.

Sıra 1; İlk önce 3 tane zincir çekin.

Sıra 2; İkinci zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve ilk zincire tığı kaydırıp işlemeyi kapayın.

Yukarıdaki gibi 3 tane üçgene de aynı şekilde işleme yapın ve işlemeleri kapatırken ipi sağlam bir şekilde çektiğinizden emin olun.

Daha sonra taç kısmını kafaya ekleyin ve sonra da aşağıdaki işlemeleri yapın.

Kenar Takıları

Bu işlemeden 2 tane açık mor rengi ip ile işleyin.

Sıra 1; 6 tane zincir çekerek ya da 6 tane tekli kroşe işlemesi ile yüzük oluşturun.

Sıra 2; Toplamda 6 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3; İki defa tığı kaydırın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve taç işlemesine ekleyin.

Ana Takı İşlemesi

Açık renkteki mor iplik ile işleme yapın.

Sıra 1; 6 tane zincir çekerek ya da 6 tane tekli kroşe işlemesi ile yüzük oluşturun.

Sıra 2; Toplamda 6 tane arttırma yapın. (sırayı tamamladığınızda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Sıra 3-5; Toplamda 12 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 6; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonra 1 tane azaltma yapın x4. (sırayı tamamladığınızda 8 tane tekli kroşe işlemesi yapmış oluyorsunuz)

Bu noktada işlemenin iç kısmını doldurun.

Sıra 7; Toplamda 4 tane azaltma yapın.

Sıra 8; 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve üst kısma ekleyin.

Nanamo Sultan nanamo-sultan-2 nanamo-sultan-3 nanamo-sultan-4 nanamo-sultan-5 nanamo-sultan-6 nanamo-sultan-7 nanamo-sultan-8 nanamo-sultan-9 nanamo-sultan-10

Nanamo Sultan Oyuncağı Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.