Mutfak Dolabı Yerleştirme Teknikleri ve Mutfak Dolabı İçi Düzeni

Mutfak Dolabı Yerleştirme Teknikleri ve Mutfak Dolabı İçi Düzeni

Mutfak dolabı içi düzeni sağlarken, pek çok düzenleyici modeliyle karşılaşabilirsiniz. Düzenleyiciler sayesinde küçük mutfaklar daha kullanışlı hale gelir ve daha fazla eşya alma kapasitesine sahip olacağı için işinizi kolaylaştıracaktır. Günlük mutfak kullanımı sırasında ise dağınıklığın önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Peki, mutfak dolabı yerleştirme teknikleri nelerdir? Mutfak dolabı içi düzeni nasıl sağlanır? Sorularının yanıtlarını ele alalım.

Mutfak Dolabı Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Mutfak düzenini sağlarken ilk olarak kullanılmayan ve gereksiz olan eşyalardan kurtulmak gerekir. En çok kullanılan eşyalar ise daha kolay ulaşılabilir yerlerde konumlandırılmalıdır. Düzenleyici aparatlar sayesinde mutfağın daha derli ve toplu olmasını sağlayabilirsiniz.

mutfak-dolabi-ici-duzeni

Mutfak Dolabı İçi Düzeni

Mutfak Dolap İçi Düzenleme Fikirleri ve Modelleri Nelerdir?

Düzenleyici sayesinde tabaklar ayrı ayrı duracağı için daha kolay alabilir, daha rahat kullanım imkânı sağlayabilirsiniz. Dolap içi düzenleyicileri birçok alanda kullanılabilir.

1- Dar ve Dik Düzenleyiciler

Dar ve dik düzenleyiciler genellikle dolap kapaklarının içine asmak için kullanılır. İçerisine ince uzun boyuttaki deterjanlar, buzdolabı poşeti, streç film, alüminyum folyo, yağlı kağıt, elbezi, sünger gibi bir çok araç gereci koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, banyoda saç düzleştiricisi, maşa ve tarak gibi kişisel eşyalarınız içinde kullanabilirsiniz.

2- Metal Raflı Düzenleyiciler

Metal raflı düzenleyiciler genellikle tabakları gruplara ayırmak için kullanılır. Tavalar, tencere kapakları, fincanlar içinde kullanarak pratik bir mutfak düzeni oluşturabilirsiniz.

3- Bölmeli Yatay Düzenleyiciler

Sepet şeklinde ya da plastik olarak bulabileceğiniz yatay bölmeli düzenleyicileri birçok alanda kullanabilirsiniz. Çorap, iç çamaşırları, takılar, tokalar vb. kişisel eşyalarınızı düzenlemek amacıyla çekmece içlerinde konumlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, mutfakta kabartma tozu, vanilya, susam ve baharatları kategorilere ayırmak için paketleriyle birlikte yerleştirebilirsiniz.

Mutfak dolabı içi düzeni yaparken daha büyük yapıda ve daha büyük bölmelere sahip düzenleyicileri yine yatay formda kullanarak yemek tabaklarını ve kaseleri koyabilirsiniz.

mutfak-dolabi-ici-duzeni

4- Mutfak Dolabı İçi Düzeni Askı Aparatları

Mutfak düzeni fikirleri arasında yer alan bir diğer düzen şekli, askı aparatı kullanımıdır. Tavalarınızı asarak dolap içindeki karmaşayı önlemek için askı aparatlarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kravatlar ve kolyeleri de asarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

Küçük Mutfak Düzenleme Fikirleri Nelerdir?

Küçük mutfak dolabı içi düzeni nasıl sağlanır? Sorusunun yanıtlarını ele alalım.

– Küçük mutfaklarda dolap düzenleme için nadiren kullandığınız eşyaları ve kırılabilecek yapıdaki mutfak eşyalarını mutfak dolaplarının sık kullanılmayan en üst bölmesine yerleştirmeniz doğru olacaktır. İhtiyacınız olduğunda yükseltici merdiven ile alabilirsiniz.

– Gün içinde sık sık merdivene çıkmamak için en çok kullandığınız ürünleri daha kolay ulaşabileceğiniz dolaplara yerleştirmelisiniz.

– Mutfağınızda az dolap sayısına sahipseniz, yerden tasarruf ederek daha fazla eşya koyabilmek için düzenleyicilerden yardım almalısınız. Dolap kapaklarının içine dik asılan aparatlar, raflı ve bölmeli düzenleyiciler, askı aparatları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

mutfak-dolabi-ici-duzeni

Mutfak Dolabı Bardak Düzeni Nasıl Olmalı?

Kullanışlı mutfak düzeni dekorasyon zevkinize göre renklendirilebilir. Kullanım avantajı sağlamaya çalışırken görsel şıklığı bozmak yerine, ikisini aynı anda uygulayarak kullanışlı mutfaklar dekore edebilirsiniz. Mutfak düzeni pratik bilgiler tercih etmeniz sayesinde mutfağınız daha kullanışlı hale gelecektir.

İlginizi çekecek diğer yazı: 2022 Bohem Ev Dekorasyon Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder