İPUÇLARIM

Mutfağınız İçin Pratik Bilgiler mi Lazım?

Mutfağınız İçin Pratik Bilgiler mi Lazım?

Hanımlar, hepimiz çok fazla çalışıyoruz. Ama bazı arkadaşlarımız hepimizden daha çok çalışıyorlar. İş hayatı, ev temizliği, çocukların bakımı hatta ve hatta beylerin ihtiyaçları.Ama işin asıl zor olan kısmı tüm bu saydıklarımı bir güne sığdırmaları.

İşler bu kadar yoğun olduğu zaman ve bunu her gün yaşamak zorunda kaldığımız zaman, bazen arada birde olsa nefes almaya ihtiyacımız oluyor. Evet, beni anladığınızı ve kafanızı salladığınızı görür gibi oluyorum.

Öyle zamanlar oluyor ki, en ufak bir aksilik dahi bizleri çığlık atma noktasına getirebiliyor. Hele ki bu ufak aksilikler mutfakta gerçekleşiyorsa. Çünkü mutfaktaki aksiliklere biz bayanlar asla dayanamayız. İşte mutfağınız için pratik bilgiler mi lazım makaleniz tam bu noktada imdadınıza yetişecek.

İşte Mutfağınız İçin Pratik Bilgiler Burada

Cam kavanoz nasıl kolay açılır?

Cam kavanozlar, turşular, reçeller, salçalar bazen inatları tutar değil mi? Bir türlü açılmak bilmezler. Tencerede yağ yanar ama salça gelemez çünkü cam kavanozun kapağı bir türlü açılmaz. Bu cam kavanozları açmak için eve beylerin gelmesini bekleriz ya da güçlü arkadaşlarımızın. Hayır, hayır buna artık hiç gerek yok. Tek yapmanız gereken cam kavanoza kibar davranmamanız gerektiğini bilmektir. Sadece cam kavanozu sertçe masaya ya da tezgâha kapak yukarı gelecek şekilde sertçe vurmanız kapağın kolaylıkla açılmasını sağlayacaktır. Not; Çok güçlü vurmakta yanlış olacaktır. Kırılma ihtimalini unutmadan çok fazla güç kullanmadan vurmaya dikkat edin.

Buzları birbirinden ayırmak;

Muhteşem akşam yemeyi hazırladınız ve belki de masaya soğuk içecek bir şeyler eklemek istediniz, ama bunu ne zaman yaparsanız yapın buz kovasının içindeki buzların birbirine yapışmış ve kaba görüntüsüne engel olamadınız değil mi? Merak etmeyin mutfağınız için pratik bilgiler mi lazım makalenizde bunun çaresi sizlere anlatılıyor. Aslında yapmanız gereken, içecekleri buz kovasına koymadan önce ve buzları buz kovasına yerleştirdikten hemen sonra buzların üzerine biraz maden suyu dökmenizdir.

İşte Mutfağınız İçin Pratik Bilgiler Burada

Fırındaki kötü kokulardan arındırma;

Lezzetli bir kek yapıp akşam çayına yetiştirmek istediniz ama fırın kapısını açar açmaz burnunuza keskin bir koku geldi. Daha önce yaptığınız yemeklerin birbirine girmiş kötü kokuları, sanki tüm kokular fırın tepsisinde gibi. Pekiyi şimdi ne yapmalı, görmezden gelip o kötü kokuların leziz kekimize karışmasına izin mi vermeli yoksa elimize süngeri alıp kimyasal deterjanlar ile tepsiyi mi ovmalı? Hiç biri değil tabi. Yapmanız gereken asıl şey, çelik bir tencereyi rafından çıkarmak, içine yarısına kadar sirke yarısına kadar su koymak ve fırınınızı 5—10 dakika kadar ısıtmak. Daha sonra fırınınızı soğumaya bırakmak. Kapağı açtığınızda tazelenmiş bir fırın ile karşılaştığınızda sakın şaşırmayın.

Parti için kadeh süsleme;

Şimdi ise mutfağınız için pratik bilgiler mi lazım adlı makalemizin en son ve en keyifli ipucuna geçiyoruz. Akşama arkadaşlarınız sizde, küçük bir parti vereceksiniz. Pekiyi bu partiyi daha şık ve keyifli hale getirmek ister misiniz? Tamam, o zaman hemen anlatayım. Küçük partinizin en can alıcı kısmı içecekleriniz daha doğrusu içki kadehlerinizin görünümüdür. Ne mi yapabiliriz? İçki kadehlerimizi daha şık bir hale getirebiliriz. Yapacağımız işlem hem eğlenceli hem de çok kolay. İlk olarak partiden önce buz küplerimizi bizzat kendimiz hazır edeceğiz. Ama bu sefer sadece temiz su ile buz küplerimizi doldurmayacağız. Temiz suyu buz küplerimize yerleştirmeden hemen önce, kiraz, böğürtlen, küçük vişne, nane yaprağı gibi malzemeleri buz küplüğümüze yerleştirip daha sonra suyu buz küpümüze ekleyeceğiz. Buzlar küplerden çıkıp kadehlere girdiği zaman görünen muhteşem güzel manzarayı arkadaşlarınız dillerinden kesinlikle düşüremeyecekler. Ve bir daha siz ne zaman parti vereceksiniz diye dört gözle davetinizi bekleyecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.