İPUÇLARIM

Muhabbet Kuşu Nasıl Alıştırılır ve Konuşturulur?

Muhabbet Kuşu Nasıl Alıştırılır ve Konuşturulur?

Ele Alıştırma ve Konuşturma

Evinizde köpek yada kedi besleme ihtimaliniz yoksa muhabbet kuşu güzel bir seçim olabilir. Diğer kuşlara oranla daha çabuk kendize alıştırabilirsiniz.

Öncelikle almaya gittiğinizde, yavru olarak alırsanız size alışmasını kolaylaştırırsınız. Konusturmak istiyorsanız mutlaka erkek almalısınız. Evde sürekli yer değiştirmeden sabit bir yerde olmasına özen gösterin ve ilk aldığınız 1 hafta mümkünse kafesinden çıkartmadan, ortama alışmasına izin verin.

Ama her gün düzenli olarak, yanına gidip birşeyler konuşun sizi benimsemesi için gerekli  zaten kısa sürede alışıyorlar, ögretmek istediğiniz kelimeleri hergün mutlaka söyleyin. Kendimde bunu denedim ve düzenli olarak konuştugumda birinci haftanın sonunda, 5 kelime soylemeye başladı.

Besleme konusuna gelirsek, normalde yediği yemin dışında, kuşlar için hazırlanmıs özel ballı veya meyvalı krakerler kullanabilirsiniz.Bunları gerçekten çok seviyorlar.Su bataryasını düzenli temizlemeyi ihmal etmeyin, ayrıca yıkama işine gelirsek alıştırmak biraz zaman alıyor ama alıştıklarında,  suyla oynamaya,  kendilerini yıkamaya başlıyorlar. Yaklaşık 2 hafta sonra kafesini açabilirsiniz,  elinize almaya başlayabilirsiniz.

muhabbet kusu alıstırmak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.