Mobilya Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Mobilya Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Boyalı olan mobilyalarınızdaki su lekelerinden hemen kurtulmak istiyorsanız o zaman hemen bu lekeleri mantar bir tıpa ile ovun.

Boyalı olan mobilyalar üzerindeki sinek pisliklerini temizlemek için bu lekeleri hemen kahve telvesi ile ya da sirke ile ovun.

Boyalı olan mobilyalar üzerindeki şeker lekelerini temizlemek için temiz havluyu ılık su ile hafifçe ıslatın ve birazda kahve telvesine bu havluyu batırın ve bu havlu ile lekeli bölgeleri ovun.

Cilalı Mobilyalardaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Cilalı mobilyalardaki su lekelerini temizlemek için aynı miktardaki zeytinyağı ile en az 90 derecelik alkolü çok iyi bir şekilde karıştırın ve temiz bir bezi bu karışımın içerisine batırın ve bu bez ile lekeleri ovarak temizleyin.  Bu temizleme sonucunda mobilya cilası biraz bozulmuş görünür ise o zaman hemen başka bir bezi sigara külüne batırın ve bu bez ile daireler çizerek mobilyayı ovun.

Sıcak Tabak İzi

Cilalı mobilyadaki sıcak tabak izini temizleyebilmek için hemen üzerine bir miktar terebentin sürün ve kaynamamış olan keten yağı ile lekeli kısımları iyice silin. Temizleme sonrasında bölgeyi hem temiz hem de yumuşak olan bir bez ile iyice parlatın.

Mum Lekeleri

Cilalı ahşap mobilyadan mum lekelerini temizlemek için bir karton parçası yardımı ile bu mum lekelerini elinizden geldiğince kazıyın. Daha sonra bu lekeli bölgeleri sıcak su yardımı ile ovun. Sonrasında terebentin ve birazda keten yağı karışımına batırdığınız temiz bir bez ile lekeli bölgeleri iyice ıslatın ve son olarak da temizlediğiniz bölgelere parlatma işlemi uygulayın.

Vernikli Mobilya

Vernikli olan mobilyadan mum lekesini temizlemek için yine önce bir karton yardımı ile fazla mumları kazıyın. Daha sonra da temiz bir bezi petrole batırın ve bu bez ile lekeleri temizleyin.

Mürekkep Lekesi

Mobilya üzerindeki leke yeni ise hemen lekeli bölgeye çiğ süt ve limon suyu karışımını dökün ve hemen bu şekilde lekeli bölgeleri temizleyin.

Mürekkep lekesi eski ise o zaman zımpara kâğıdı yardımı ile iyice kazıyın. Daha sonra düzgün bir şekilde ve mutlaka daireler çizerek mantar tıpası yardımı ile mobilyayı parlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder