İPUÇLARIM

Mobilya Cilası Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Mobilya Cilası Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Halıların yüzeylerinde oluşan mobilya cilası lekelerini hiç bekletmeden emdiriniz. Sonrasında kâğıt ya da bez peçetelerin emebilecekleri herhangi bir sıvı kalmayana dek lekeyi halıdan emdirmeye devam edin. Daha sonra 250 mili litre yani bir büyük bardak ılık suyun içerisine 5 mili litre yani bir çay kaşığı kadar toz deterjan koyup deterjanı ılık suyun içerisinde eritin.

Daha sonra tırnak ya da diş fırçası yardımı ile bu karışımı halının tüyleri üzerine iyice uygulayın ve temiz bezler ile emdirme işlemini yapın. Köpük izlerini tamamen temizlemek için temiz ve nemli bez ile halının üzerini silin.

Mobilya cilaları genel olarak boya içeren cilalardır ve cilanın içerisindeki bu boyanın lekesini çıkartmak oldukça zordur. Eğer leke görülebilen ve oldukça geniş bir yüzey üzerinde ise en iyisi temizleme işini uzmanlara bırakmaktır.

Fakat hafif ve küçük lekeleri az miktardaki kuru temizleme sıvısı ile temizleyebilirsiniz. Emdirme işlemini özellikle yağ ve boya lekelerini çıkartırken uygulamayı ihmal etmeyin. Kuru temizleme sıvısını gereğinden fazla kullanmayın. Çünkü fazla kullanılan temizleme sıvıları sentetik lastik ya da lastik tüylerin arkasına zarar verebilir. Bu yüzden kuru temizleme sıvısını kullanmadan önce mutlaka halının görülmeyen ve küçük bir yerinde test edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.