İPUÇLARIM

Minions Tuzluk Ve Biberlik Nasıl Hazırlanır?

Minions Tuzluk Ve Biberlik Nasıl Hazırlanır?

Çocuklarınıza özellikle küçük çocuklarınıza yemeklerine tuz ile biber ilave etmelerini söylediğiniz halde tuz ile biber ilave etmiyorlar mı? O zaman onları biraz bunun için teşvik etmenizde fayda var demektir.

Gerekli Malzemeler
Minions tuzluk ve biberlik takımını hazırlamanız için ilk önce 2 tane kinder yumurta çikolataya, sivri bir tornavida veya ucu sivri sağlam bir cisim, bant, makas, beyaz ve açık mavi, koyu mavi oje, siyah oje ve kürdana ihtiyacınız var.

Minions Tuzluk Ve Biberlik Yapımı

minions 1Minions tuzluğu hazırlamak için önce kinder çikolatayı ortadan ikiye ayırın. Sonra içerisinde bulunana kutuyu çıkartın ve kutunun içerisindeki oyuncakları da dışarıya çıkartın.

minions 2Daha sonra ucu sivri sağlam bir torna vida ya da benzeri bir alet ile kutu üzerindeki kapağın da üstüne biri ortaya diğer altısı bu orta deliğin çevresine gelecek şekilde 7 tane delik açın.

minions 3Sonra bant ile kutunun alt kısmını bantlayın ve bant fazlalığını makas ile kesin.

minions 4Kutunun orta kısmını bantladıktan sonra kutunun alt kısmını açık mavi bir oje ile boyayın. Unutmayın sadece alt kısmı boyamalısınız ve en az 3 kat boya yapmalısınız. Boya sonrasında kutunun iyice kurumasını bekleyin.

minions 5Boya iyice kuruduktan sonra bu sefer kutuya yapıştırmış olduğunuz bandı çıkartın. Bu sayede çok daha temiz bir şekilde kutuyu boyamış oldunuz. Sonra beyaz oje ile kutunun üst kısmına büyük bir yuvarlak oluşturacak şekilde boyayın.

minions 6Beyaz boya tamamen kuruduktan sonra koyu mavi ojeye kürdanı batırıp kürdana biraz oje aldıktan sonra beyaz büyük noktanın çevresini ince bir daire oluşturacak şekilde boyayın.

minions 7Daha sonra yani bu koyu mavi halka kuruduktan sonra bu sefer de açık mavi ojeden kürdana biraz alarak koyu mavi dairenin çevresine yeni bir daire daha çizin.

minions 8Yeniden koyu mavi ojeden alarak bu sefer açık mavi dairenin çevresine bir daire çizin.

minions 9Siyah oje ile beyaz yuvarlak noktanın tam ortasına orta büyüklükte bir nokta daha çizerek göz bebeğini oluşturun.

minions 10Sonra yine siyah oje ile gözleri ortalayarak birer tam çizgi çekin ve ağız kısmını oluşturmak için de yukarıda gördüğünüz gibi yarım ağız şeklini çizin.

minions 11Beyaz oje ile 3 kat açık mavi ile boyadığınız ve ağzın tam altına gelen kısma biber için B tuz için de T harfini çizin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erhan dedi ki:

    Bu yazı hoş olmuş. teşekkürler 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.