Minion Beresi Nasıl İşlenir? 9-12 Ay İçin

Bu şirin işlemede açık sarı, beyaz, siyah, gri, mavi ve turkuaz renklerin yanı sıra 3 mili metrelik işleme tığı ile dikiş iğnesi ve düğmeler kullanılmıştır.

Minion Beresi Nasıl İşlenir? 9-12 Ay İçin

İşlemeye başlarken 2 tane zincir çekin. Bu 2 zincir 1 tane çift kroşe olarak sayılacak. Sarı ip ile düğüm yapın ve 4 tane zincir çekin.

Minion Beresi

Sıra 1: Üçüncü zincire 11 tane çift kroşe işleyin, tığı kaydırarak üçüncü zincirin tepesinden işlemeyi birleştirin. (12 çift kroşe) (Düğmeyi sıkıca çekin)

Minion Beresi

Sıra 2: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, her bir çift kroşeye 2 tane çift kroşe işleyin, ikinci zincirin tepesine tığı kaydırarak işlemeyi kapayın. (24 çift kroşe)

Sıra 3: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, (sonraki zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane çift kroşe işleyin) son zincire kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (36 çift kroşe)

Sıra 4: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, (sonraki zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane çift kroşe işleyin) son zincire kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (48 çift kroşe)

Minion Beresi Sıra 5: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe, (sonraki 3 zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane çift kroşe işleyin) son 3 zincire kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Son 3 zincirde her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin ve 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Sıra 6: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe, her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin ve 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Sıra 7: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bundan sonra her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Daha sonra 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Minion Beresi Sıra 8: Siyah renkteki ip ile bir önceki sıradaki üçüncü zincirdeki ilmeği çekin, 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve yine her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Daha sonra 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Minion Beresi Sıra 9: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Sonra 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Minion Beresi

Sıra 10: İlk renge geçin ve bir önceki sıradaki üçüncü zincirdeki ilmeği çekin, 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve yine her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Daha sonra 2. zincirin üstüne tığı kaydırın. (60 çift kroşe)

Minion Beresi

Sıra 11-14: 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve yine her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Minion Beresi

Sıra 14-15: Mavi renkteki il ile bir önceki sıradaki üçüncü zincirdeki ilmeği çekin, 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve yine her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Daha sonra 2. zincirin üstüne tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. (60 çift kroşe)

Minion Beresi

Kulaklık İşlemesi

Bereyi düz olarak masaya koyun ve 1 tarafında uzunca bir ip bırakıp, berenin her iki tarafına da işaretleme yapın.

Mavi renkli ip ile işaretleme yerinden önceki altıncı zincirden ilmek çekin ve 1 tane zincir çekin (bu 1 tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 12 tane çift kroşeye birer tane tekli kroşe işleyin. (13 tekli kroşe) İşlemeyi diğer tarafa çevirin, tığ tarafından ikinci zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve son zincire kadar birer tane tekli kroşe işleyin. Bu işlemeyi 4 tane tekli kroşe kalana kadar tekrar edin.

Diğer kulak için de aynı işleme tekniğini yenileyin.

Minion Beresi

Bereyi Tamamlama Adımı
İşlemenin düz tarafı size baka bir şekilde işlemeye devam edin. Kulak işlemesinin sol kenarından ilmek çekin ve 1 tane zincir çekip sırayı her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyerek tamamlayın.

Sol kulağı her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyerek tamamlayın.

Sol kulak işlemesinin alt tarafını her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek tamamlayın.

Kulak işlemesinden aşağıya doğru işlemeye devam edin.

Bundan sonra bere ağzına kadar ve berenin arka tarafına kadar yarım çift kroşe işleyin. Şapka ağzının bere ile buluşma noktasına kadar yarım çift kroşe işleyin.

Bir defa daha yukarıdaki işleme kısmını tekrar edin. Tığı bir zincir çekerek kaydırın, işlemeyi kapayın ve kenarları sağlamca dikin.

Minion Beresi

11 Göz İşlemesi (2 Defa İşleyin)

Siyah iplik ile düğüm yapın ve 4 tane zincir çekin.

Sıra 1: İlk zincire 11 tane çift kroşe işleyin (düğüm kısmına), dördüncü zincirin tepesinden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın. Düğümü sıkıca çekin. (12 tane çift kroşe)

Sıra 2: Beyaz renkli ip ile işlemeye başlayın. Bir önceki sıradaki ikinci zincirden ilmek çekin ve 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bundan sonra her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyerek sırayı tamamlayın. İkinci zincirin üstünden tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. (24 çift kroşe)

Sıra 3: Turkuaz renkteki ip ile bir önceki sıradaki ikinci zincirden ilmek çekin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki çift kroşeye 2 tane yarım çift kroşe işleyin ve bundan sonra son çift kroşeye kadar birer yarım çift kroşe işleyin ve son çift kroşede 1 tane yarım çift kroşe işleyin. Son zincire tığı kaydırın ve 1 tane zincir çekin. (36 çift kroşe)

Sıra 4: Gri renkli ip ile bir önceki sıradaki ikinci zincirden ilmek çekin ve 1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki çift kroşeye 2 tane yarım çift kroşe işleyin ve bundan sonra son çift kroşeye kadar birer yarım çift kroşe işleyin. Son zincire tığı kaydırın ve 1 tane zincir çekin. (36 çift kroşe)

Sıra 5: 1 tane zincir çekin, son zincire kadar birer yarım çift kroşe işleyin. Son zincire tığı kaydırın ve 1 tane zincir çekin. (36 çift kroşe)

Gerekli görürseniz sağlamlamak için işlemeyi dikin.

Gözlere parlaklık vermek istiyorsanız beyaz ip ile siyah gözlerin içine dikiş uygulayın.

Bereye Şekil Verme

Berenin üzerine gözleri koyun ve gözleri bereye tığ ile birleştirin.

Yüz Detayları

Siyah renkteki ip ile ağız kısmını dikin. İsterseniz berenin üst kısmına saç ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra püskülleri hazırlayın.

Minion Beresi Nasıl İşlenir? 9-12 Ay İçinLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.