Mini Kare Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?

Bu şirin mini kare bebek elbisesini işlemek için beyaz ve pembe iplere, 4,25 mili metrelik işleme tığına, yün iğnesine ve makasa ihtiyacınız var.

Mini Kare Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?

Mini Kare İşleme; Bu işlemeden 20 tane işleyin. İşlemeye 4 tane zincir çekerek başlayın.

Mini Kare Bebek

Sıra 1; Tığ tarafından dördüncü zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin, aynı boşluğa ( 3 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 tane zincir çekin) x3. Sıra sonunda 3 zincirin üst kısmına tığı kaydırıp işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Mini Kare Bebek

Sıra 2; Önce 2 zincirlik boşluklardan birine diğer rengi birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) aynı boşluğa 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin, sonraki boşluğa (3 tane çift kroşe işlemesi yapın, 3 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işlemesi yapın) (köşe işleme yapıldı) daha sonra 1 tane zincir çekin ve aynı şekilde x2 defa tekrardan işleme yapın. İşlemeyi başlangıçtaki 2 zincirlik boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yaparak tamamlayın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

Mini Kare Bebek Mini Kare Bebek 4 Mini Kare Bebek 5

Uygulama Adımları

Etek İşleme

Mini Kare Bebek

Sıra 1; Arka taraftan 2 zincirlik boşluklardan birine ipi birleştirin, daha sonra 3 tane zincir çekin, aynı boşluğa 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra sıra boyunca her bir boşluğa 3 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda 3 zincirlik kısma tığı kaydırın. (Şu anda toplamda 90 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Mini Kare Bebek Mini Kare Bebek 8Sıra 2-19; İlk önce 2 tane zincir çekin, (2 zincir işleme yerine geçmiyor) bundan sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırın. (Şu anda toplamda 90 tane çift kroşe işlemesi yapmış olmanız lazım)

Eğer daha uzun bir etek işlemek isterseniz aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve işlemenin kenar kısımlarını yün iğnesi ile çevreleyin.

Mini Kare Bebek

Sıra 20; (Son sıra) herhangi bir zincire ipi ekleyin,1 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki zincire 5 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sıra boyunca aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda tığı tekli kroşeye kaydırın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve işlemenin kenar kısımlarını yün iğnesi ile çevreleyin.

Mini Kare Bebek

Orta kısım için kurdele kullanın ve kelebek düğmesi atın.

Mini Kare Bebek Elbisesi Nasıl İşlenir?


Leave a Reply