İPUÇLARIM

Metal Eşyaları Parlatma Yöntemleri

Metal Eşyaları Parlatma Yöntemleri

Metal eşyalarımızı nasıl kullanmalıyız ve metal eşyalarımızın daha parlak bir görünüme sahip olması için neler yapabiliriz ? Bu işlemi gerçekleştirmek için sahip olduğumuz pek çok temizleme ve parlatma şekli ve pek çok alternatif bulunmakta . Metallerimizi parlatmak için en uygun materyaller özel olarak bu işlem için piyasaya sunulmuş özel metal temizleyicileri. Fakat bu ürünler hepimizin bildiği üzere açıkçası pek bir pahalılar ve ayrıca bazı durumlarda çok faydalı olmadıkları da göz önünde bulundurulması gereken bir gerçek.

Metalin yaygın kullanımı, çabuk kirlenmesine de neden olur. Özellikle metal tencereler ve çaydanlıklar, çok sık ateşe maruz kaldıkları için kararırlar. Yüksek oranda neme ve suya maruz kalan metaller ise paslanırlar. Ama endişelenmeyin metalleri de temizleyip, parlatmanın yolları var.

İşte tüm bunları ele aldığımız vakit size evlerinizde kendi imkanlarınız ile daha etkili ve daha uygun pratik çözümler sunmak istiyorum. İşte metal parlatmak için sizlere sunacağım tüyolar :

Metal eşyalar nasıl parlatılır?

  • Kül : Sigara kullanımı sonrası kül tablasında kalan küller artık bir işe yarayabilir. Mikrofiber bir bez yardımı ile bezi ilk olarak küle batırıp daha sonra parlatmak istediğiniz metale sürttüğünüz vakit farkı göreceksiniz.
  • Limon kabuğu : Bir miktar suya limon sıkın. Limonu sıktıktan sonra iç tarafındaki beyaz kısmı ile metalinize uygulayabilirsiniz. Tabi ki bu işlemden sonra metalinizi durulamalı ve bunun da ardından kurulamalısınız.
  • Sirke : Sirke kesinlikle yüzyılın icadi olmalı ! Her alanda işimize yarayan , temizlik konusunda son derece etkili bir ürün sirke. Kullanımı da çok kolay sirkeli su karışımına batırdığımız mikrofiber bezimiz yardımı ile parlatmak istediğimiz metali ovalıyor daha sonrasında duruluyor ve yine son olarak kuruluyoruz. Ayrıca sirke ve karbonat karışımı da metali parlatmada güçlü bir bileşendir. Bunun dışında yine sirke ve tuzu karışımıyla, metal yüzeyi silerseniz, sonuç sizi oldukça memnun edecektir.
  • Naylon çorap : Metal parlatmada kullanılan en sıra dışı malzemelerden biri ise naylon çoraptır. Metal yüzeyi naylon çorap ile ovalayarak, metalinizi parlatabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.