İPUÇLARIM

Menopoz Belirtileri Ve Tedavisi Nelerdir?

Menopoz Belirtileri Ve Tedavisi Nelerdir?

Bu sefer konu sadece biz hanımlar ile ilgili ve hanımlar bu makaleye dikkatlerinizi verin. Çünkü bu makale belki de içine girdiğiniz menopozu fark etmenizi sağlayacaktır. Belki de kendinize bile itiraf edemiyorsunuz ya da gerçekten farkında değilsiniz ama siz menopoz da olabilirsiniz. Hadi sakince çaylarımızı veya kahvelerimizi alıp menopozu belirtileri ve tedavisi nelerdir makalemize bir göz atalım ve menopoz ile nasıl doğal yollardan baş edebiliriz bunu iyice anlayalım.

Ateş Basması Ve Gece Terlemeleri

Bu durumlar genelde vücudunuzu ve yüzünüzü aniden kaplayan sıcaklık olarak kendini gösterir. Aslında bu durum pek çok menopoz vakasında görülmez fakat nadir de olsa gözlemlenen şikayetler arasındadır.

Tedavisi Nedir?
Bu durum ile doğal yoldan baş edebilmek için her gün 3 fincan kadar özel evde hazırladığımız bir çayı içmemiz gerekmektedir. Güvercin otu, pelin ve adaçayı bitkilerini alıp iki çay kaşığını aşmayacak şekilde her bir bitkiden karıştırıp çay haline getirip bu çayı içmeliyiz. Eğer bu çaydan hoşlanmıyorsanız o halde yüksek miktarda çuhaçiçeği veya hodan yağı alın unutmayın günde 3 grama kadar sadece. Eğer başka bir şey denemek isterseniz o halde hayıtı deneyin buda size yardımcı olacaktır. Fakat vücut ısısı arttığında kızarıklara kalp çarpıntısı da eklenmiş ise çayınıza eşit ölçüde aslankuyruğu ekleyin.

Duygusal Rahasızlıklar
Menopoz ile birlikte endişe, uyku bozukluğu, depresyon ve ruhsal sarsıntı gelebilir. Bu durumların hepsi menopozun yarattığı hormonal değişiklikler sonucu meydana gelir. Sakin olun ve aşağıdaki tedavi yöntemlerini uygulayın.

menopoz (650 x 310)

Ruhsal Tedavi İçin

Yine bunun için ilk önce doğal çaya başvuralım. Takke otu, melisa ve güvercin otu ile çaylar hazırlayalım. Örnek olarak 2 çay kaşığı kadar kestere ve melisa ile bir çay karışımı hazırlayabiliriz. Yine depresyon için 2 çay kaşığı kadar yukarıdaki çaya kantaron ekleyebilirsiniz, gerginlik için ise ıhlamur çiçekleri ekleyebilirsiniz. Eğer panik atak var ise o halde gül yaprakları ekleyin. Hafızanız zayıflamış işse de içine biberiye ekleyebilirsiniz.
Vücudun Su Toplaması
Yine menopoz dönemin vücutta su toplaması görülebilir. Özellikle baş ağrısı, çarpıntı, karında şişlik ile birlikte bileklerde ve bacaklarda aşırı şişlik halinde oluşabilir.

Tedavisi Nedir?
Yine vücudu sakinleştirecek bir çay daha hazırlayacağız. Fakat bu sefer karışımlarımız civanperçemi, karahindiba yaprağı ve maydanozdan oluşacak. Unutmayın her fincan için 2 çay kaşığını geçmiyoruz. Bu çaydan yine günde 3 defa içebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.