Meksika Fasulyesi Faydaları

Meksika Fasulyesi Faydaları

Meksika fasulyesi fazla bilinmese de yaban mersini meyvesinden dahi çok daha güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Bunun dışında Meksika fasulyesi, fasulye ailesinin diğer üyelerinden de daha fazla antioksidan içermektedir.

Meksika fasulyesi demek magnezyum deposu demektir ve yalnızca 250 gram kadar Meksika fasulyesinin içerisinde 80 ila 90 gram kadar magnezyum bulunmaktadır. Bu yüzden de bilhassa yorgunluk, bitkinlik ve kaygı gibi magnezyum eksikliğinden ileri gelen rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcıdır.

Meksika fasulyesinin antioksidan ve magnezyum deposu olmasının dışında lif kaynağı olarak da sağlımız açısından önemli besindir. 1 fincan Meksika fasulyesinin çerisinde bulunan lifler bir günlük lif ihtiyacımızı karşılayabilir.

Sürekli olarak Meksika fasulyesi yemek demek sağlıklı olmak, mutlu olmak ve yaratıcı zekâmıza yardımcı olmak demektir.

Ayrıca Meksika fasulyesi kolesterol seviyesini ayarlayıp, kan basıncını düzenler, kolon fonksiyonlarını düzenler, kanser riskini azaltır, kemik ile kalp sağlını destekler ve menopoz belirtilerini gözle görülür bir şekilde azaltır.

Süt, süt ürünleri, et ve balıkta bol miktarlarda bulunan aminoasitler ile protein Meksika fasulyesinin içerisinde de bol miktarlarda da bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder