İPUÇLARIM

Mayıs Ayında Neler Ekilir

Mayıs Ayında Neler Ekilir

Mayıs ayı demek topraklar ile bir hayli çalışma ve özverinin olduğu aylar demektir. Mayıs ayında neler ekilir diye merak ediyorsanız en çok talep gören fasulye bamya ve mısır tohumları ekilerek beklenilebilir.

Mayıs ayının ilk haftasında özellikle Ayçiçek ekimi yapılır ve tamamlanır. Yine bunların yanı sıra süs olarak ekeceğiniz birçok farklı çiçek türleri de var elbette. En çok talep gören ve dikilenlerin başında kadife çiçeği, petuna, Zinnia ve ateş çiçeğidir. Bunlar hem çok rahat dikilir hem de ya ayında çok güzel çiçekler açarak sizleri rahatlatır.

Bunların yanı sıra elinizde var olan küpe çiçeği ve sardunları arzu ederseniz alarak çoğaltabilirsiniz. Böylelikle yenide ekmek yerine elinizde var olanlar ile tam zamanında yeniden çiçekler elde edebilirsiniz. Birçok ağaç artık tomurcuklanmaya başlamış ve özellikle malta eriğini, dutları, ay sonunda doğru yavaş yavaş çıkacak olan yeşil erik meyvesini yemeye başlayabilirsiniz. En güzel meyveler ile bahçeleriniz şenlenecek ve sizlerde daha zevkli bir şekilde tohumlarınızı ekeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.