İPUÇLARIM

Matkap Kullanırken Neye Dikkat Etmeliyiz ?

Matkap Kullanırken Neye Dikkat Etmeliyiz ?

Betona, tahtaya veya madeni bir yüzeye delik açarken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda olacaktır. Her bir ayrı yüzey için inceleyecek olursak;
Betona delik delerken yere gazete sermek faydanıza olacaktır çünkü duvardan dökülecek tozları temizlemekle uğraşmak istemezsiniz. Kullandığınız matkap ucu da bu konuda önemli. Beton uçları ile delmeniz gerekiyor, diğer uçlar ya delmez yada aşırı zorlanacağından dolayı kırılabilir.
Tahtaya delik delerken eğer yüzey cilalı ise kayma yaşamamak için güç uygulamanız gerekir. Yine aynı şekilde matkap ucuna dikkat edilmesi gerekiyor.
Son olarak madeni bir yüzeye matkap ile delik açmak istediğinizde matkabın ucuna biraz terebentin sürerseniz kolaylık sağladığını göreceksiniz. Ayrıca madeni yüzeylerde büyük delikler açacağınız zaman önce küçük bir delik açıp matkap ucunu değiştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elif GÜNEY dedi ki:

    Matkap kullanılırken matkabın ucuna yakın bir şekilde elektrik süpürgesi tutulursa etrafa saçılacak toz ve ufak parçalar elektrik süpürgesinin içerisine çekilecek etraf kirlenmeyecektir. Ben gazete kağıdı sermek yerine bu metodu uyguluyorum daha pratik..

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.