Mart ayında bahçede neler yapılır

Mart ayında bahçede yapacaklarınız artık gittikçe artacak. Bunun için öncelikle saksılarınızı değiştirmeye ve içinde bulunan bitkileri bir boy büyük saksıya almak ile işe başlayabilirsiniz. Genellikle sarmaşık tarzı bitkiler için artık budalamalarınızı yapacak ve daha sonra topraklarınız için gübreleme ve hazır etme kısmına geçeceksiniz.
Mart ayının başında özellikle topraklarınızı hazırlayın ve ekime uygun hale getirin. Mart ayının sonlarına doğru ise artık yavaş yavaş ekmelere başlayabilirsiniz. Fideler için ılık yastıklar hazırlayacak ve işinizi daha garanti altına almış olacaksınız. Yine toprakların olabilecek hastalıklarına karşın mutlaka ilaçlama yapılmaları gerekmekte ve tüm toprak özellikle elden geçirilmektedir.
Saha sağlam fide ve ağaçlar ile karşılaşmak istiyorsanız bu dönemde yeterince bakımlarınızı yapacak ve ilaçlamalarınızı unutmayacaksınız. Bunun dışında ise artık mart ayına uygun sebze ve meyve ekimine yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Güzel renkli çiçekler için hazırlıklar yapar ve özellikle bahçelerinizi saracak harika güllerin bakımlarını yaparak güzel bir yaz geçirmeyi arzu edebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.