Mantar Levhadan Bardak Altlığı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Mantar Levhadan Bardak Altlığı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kendin yap köşemizde birçok farklı bardakaltlığı modeline yer vermeye çalışıyoruz. Bu projemizde de mantar levhadan evde isterseniz takım halinde bardakaltlıklarını nasıl kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayacağınızı anlatacağız.

Gerekli Malzemeler
Mantar levha, maket bıçağı, makas, kalem, boyalar, fırça, istediğiniz bir şeklin A4 kâğıdına çizimi.

İstediğiniz çizimi yaparken mutlaka en az 7 cm büyüklüğünde olmasına dikkat edin. Ayrıca eğer mantar bardakaltlığını boyamak istiyorsanız sıcağa ve suya dayanıklı olan sanat boyalarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Mantar Levhadan Bardak Altlığı Yapımı

altlik 1Çıktısını aldığınız ya da çizdiğiniz modeli mantar levhanın üzerine koyun.

altlik 2Modelin kalıbını etrafından çizerek mantar levhaya çıkarın. Eğer modeliniz farklı şekillerde ise yan taraflarına bant yapıştırıp hareket etmesini engelleyebilirsiniz.

altlik 3Çizdiğiniz şekli maket bıçağı ile mantar levhadan kesip çıkartın.

Eğer isterseniz aynı adımları takip ederek 3 ya da 6 parça bardakaltlığı hazırlayabilir ve bir takım haline sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

altlik 4Ayrıca isterseniz sevdiğiniz birinin isminden oluşan bir takım da oluşturabilirsiniz.

altlik 5Kalıp mantarı çıkarttıktan sonra isterseniz üzerlerini yan kısımlarını ya da sadece üst kısımlarını boyayabilirsiniz.

altlik 6İsterseniz sadece bardakaltlığı değil nihale bile mantar levhadan hazırlayabilirsiniz. Hem farklı şekillerde hem de eğlenceli bir şekilde bu nihaleleri ister kendiniz kullanabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder