İPUÇLARIM

Lavabodaki kireç lekesi nasıl çıkar?

Lavabodaki kireç lekesi nasıl çıkar?

Hemen hemen tüm ev hanımlarının derdidir lavabolardaki kireç lekeleri. Krem temizleyiciler, kireç çözücüler daha birçok ürün var piyasada kireç lekelerini çıkarmak için. Ve tabi hemen hepsi de kimyasal madde barındırıyor içinde.

Bunun yerine daha doğal, sağlıklı ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz ayrıca çevreye zarar vermeyecek temizlik maddeleri yok mu diye soruyor insan kendine. Hem doğal olacak, sağlığa zarar vermeyecek ve kireç lekelerini de giderecek bir yöntem yok mu diye sorabilirsiniz. Hemen cevabını vereyim.  Ta ki de var. Kimyasal barındırmayan. Sağlığa hiçbir şekilde zararı dokunmayacak evde kendi kendimize uygulayacağımız yöntemlerle lavabodaki kireç lekesinden kurtulmak mümkün. Nasıl mı kurtulacağız lavabodaki kireç lekelerinden.

Kireç lekelerine temizlik;

Hemen anlatayım. Öncelikle karbonat ve boraks gibi doğal maddeleri karıştırarak hem lavabodaki kireç lekelerinden kurtulursunuz. Hem de boraksın koku giderici dezenfektan özelliği sayesinde kötü kokulardan kurtulursunuz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta karbonat aşındırıcı bir madde olduğu için kullanırken eldiven kullanmanızı tavsiye ederim. Boraks da yutulması halinde zehirli bir madde olduğu için kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Lavabodaki kireç lekelerinden kurtulmak için 2 kaşık boraksı ve 1 bardak karbonatı bir kaba koyun ve bu karışımı lavabo, banyodaki fayanslar ve ovalayarak temizlemek zorunda olduğunuz tüm bölgelerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Temizlenen yeri bol suyla duruladıktan sonra bezle kurulamanız yeterli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.