İPUÇLARIM

Lake Dolaplar Nasıl Parlatılır?

  • 25 Eylül 2014
  • 1.776 kez görüntülendi.
Lake Dolaplar Nasıl Parlatılır?

Lake materyal olarak günümüzde evlerimiz içerisine pek çok şekilde misafir olmaktadır. Lake kaplama ile meydana getirilen mobilya çeşitleri günümüzde pek çok bireyin tercihi olarak yerini almıştır.

Mobilyalarımızı lake kaplatarak daha şık bir görünüme sahip olabiliriz ya da süs eşyalarımızı da yine bu materyal ile kaplatıp daha yeni ve ferah görünümlere ulaşma şansımız vardır. En çok tercih edilen lake dolaplar nedir diye sorarsanız beyaz lakeyi size gönül rahatlığı ile örnek verebilirim.

Lake dediğimiz zaman akla ilk gelen zarif ve parlak bir görünümdür ve doğal olarak hepimiz buna sahip olmak ve evlerimizde böyle bir görünüm elde etmek isteriz. Fakat bunlara ek olarak lake ‘ nin bu güzel görünümünün ve zarifliğinin yanı sıra çok kolay yıpranan ve çok hassas bir yapıya sahip olduğunu da unutmamamız gerekmektedir.

Lake dediğimiz madde dayanaksız bir maddedir ve kullanımı esnasında mutlaka ve mutlaka zarar görecektir. Bu nedenle en azından kullanım süresini uzun ömürlü kullanmak için temizliği esnasında dikkat etmemiz gerekmektedir. Öyle ki temizlik esnasında uygun zemine sahip olmayan bir temizlik ürünü kullanmamız bile lake kaplama dolaplarımıza zarar verecektir.

Peki lake dolapları temizlerken ne türbezler kullanmalıyız ? Öncelikle lake mobilya temizliğinde kullanılacak bezin kesinlikle tüysüz temizlik bezi olması gerekiyor ve hava bırakmaması da oldukça önemli hatta mikro fiber bir bez kullanırsanız daha da etkili olacaktır. Çok büyük ve derin olmayan lekeler için zaten sadece uygun bir bez alıp yumuşak bir şekilde silmek yeterli olacaktır.

Zor lekeler içinde terebentin ve keten yağını aynı ölçüde miktarlar şeklinde karıştırınız ve uygun bezinizi bu karışım yardımı ile nemlendirip dolaplarınızı siliniz. Daha sonra lake mobilyanızı kurumaya bırakabilirsiniz ve parke cilası ile son dokunuşu yapabilirsiniz daha da parlamasını isterseniz yünlü bir bez ile biraz daha ovalayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.