Kuş tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır?

Kuş tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır?

Kuş tüyü yastık yıkanır mı veya nasıl yıkanır? Tarzındaki sorularınıza konun devamından ulaşabilirsiniz.Elyaf yastık makinada nasıl yıkanır? Başlıklı konumuza da bakmanızı tavsiye ederim.

 

Kuş tüyü yastık nasıl yıkanır: Kuş tüyü yastık kılıfını mutlaka iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Kılıfta bulunan bir sökük veya yırtık, kuş tüylerinin yastıktan dökülmesine sebep olabilir.

 

Çamaşır makinesin içine mümkün ise iki yastık birden koyup yıkayın. Makinenin ayarını en düşük seviyeye alıp normal bir yıkama programı ile yıkayabilirsiniz. Kurutma işleminde kesinlikle sıkma yöntemi uygulamayın acık havada kendi kendine kurutulmalıdır.

Kuş Tüyü Yastık Nasıl Temizlenir?

Kuş tüyü yastıklar, diğer yastıklarda olduğu gibi özellikle terden dolayı neme yoğun şekilde maruz kalırlar. Birçok maddenin olduğu gibi nem yastıkların da bir nevi düşmanıdır. Nemden dolayı yastıklarda bakteri ve mantar gibi canlılar üreyebileceği için öncelikle kuş tüyü yastıkların kuru tutulması gerekir. Bunun için ilk olarak kuş tüyü yastık kullanırken mutlaka pamuklu kaliteli bir yastık kılıfı kullanılmalıdır.

 

Kuş tüyü yastıklar belirli aralıklarla havalandırılmalı. Bunun için yastıkların balkona çıkartılıp kabartılması ve açık havada bir süre bekletilmesi yeterlidir. Ancak isteğe göre fermuarlı yastıkların içerisindeki tüyler kontrollü bir şekilde boşaltılıp, rüzgarsız bir yerde tüylerin çok daha etkili bir şekilde havalandırılması da sağlanabilir. Bu şekilde yastıktaki koku oluşumu engellenir ve tüylerdeki nemler de giderilmiş olur.

 

Kuş tüyü yastıklar isteğe göre çamaşır makinesinde de yıkanabilirler. Ancak bu yıkmam işleminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Öncelikle yastıkta herhangi bir delik veya sökük olup olmadığı kontrol edilmeli, varsa da giderilmelidir. Bu duruma dikkat edilmemesi çamaşır makinesi içinin tamamen kuş tüyleri ile kaplanmasına yol açabilir. Çamaşır makinesinde yıkama sırasında mümkünse tek yastık yerine iki yastık yıkanmalıdır.

 

Bu yöntem dengeli bir yıkamaya sebep olup, tek yastığın makine içerisinde savrularak formunun bozulmasını engeller. Kuştüyü yastık yıkanırken varsa çamaşır makinesinin kuş tüyü yıkama programı seçilmeli, böyle özel bir program yoksa da sıcaklık değeri 30 dereceye ayarlanıp tercihen kısa veya narin yıkama programı seçilmelidir.

Yıkama sonrasında ise kuş tüyü yastıklar kesinlikle makine tarafından sıktırılmamalı, açık havada kendi kendilerine kurumaya bırakılmalıdırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elen dedi ki:

    Kaz tüyü yastık kokusu nasıl gidiyor

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder