Kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar?

Kurumuş şarap lekesi nasıl çıkar?

Şarap, üzüm tanelerinin suyunun ezilerek yapılmasından meydana gelen alkollü bir içecektir. Beyaz ve kırmızı olmak üzere iki farklı türü vardır. Şarap, genellikle halılar, giysiler veya mobilyalar üzerine dökülerek bu yüzeylerde leke bırakabilir. Şarap lekesininden bazı doğal ve basit yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Diğer lekelerde de olduğu gibi yapmanız gereken ilk yöntem lekeyi kurutmadan anında müdahale etmektir. Bu sayede işiniz kolaylaşacaktır. Fakat, şarap lekesi kuruduğuysa daha farklı yöntemlerle bundan kurutulabilirsiniz.

Kumaş üzerindeki kurumuş şarap lekesi çıkarma: Lekeli bölgenin üzerine fazla fazla un atarak unun şarap lekesinin içine geçmesini sağlayın. Daha sonra fırça yardımı ile lekeli alanı nazikçe fırçalayın. Sıvı ve akışkan olan şarap lekesini un iyice içine çekecek ve emecektir. Bu sayede yüzeyde leke bırakmasını önleyecektir.

Halı üzerindeki kurumuş şarap lekesi çıkarma: Traş kreminin leke çıkarıcı özelliği olduğunu belkide birçoğumuz bilmemektedir. Halı üzerine dökülen kırmızı şarap lekesinden kurtulmak için traş kremini lekeli yüzeye dökerek, ıslak bir bulaşık süngeri yardımı ile temizlemek mümkün. Bazen leke kurumuş ve daha inatçı olabilir. Bu durumlarda ise lekeli alana bol miktarda karbonat ve tuz dökülebilinir. Ayrıca halı üzerinde kurumuş şarap lekesini çıkartmak için maden sodası da etkili bir yöntem olabilir. Maden sodası ile halı üzerindeki şarap lekesi iyice ovarak silinir. Bu basit yöntemler sayesinde kurumuş şarap lekesinden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder