Kurum lekesi nasıl çıkar, kurum lekesini ne çıkarır?

Kurum lekesi nasıl çıkar, kurum lekesini ne çıkarır?

Soba boru ve bacalarına yapışan kömür isi (kurum) çabucak uçarak etrafta ve elimizde kurum lekesi oluşturabilir. Soba veya baca temizliğine başlamadan önce mutlaka duvar ve zemin yerlerine plastik poşet gibi koruyucu maddeler serin. Ellerinize eldiven giyersek ellerin pislenmesini engelleyebilirsiniz. Tüm korunma yöntemlerinizi uyguladığınız halde elinize veya halıya kurum dökülebilir o zaman alttaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kurum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Soba borusunu temizlemek için boruyu yerinden çıkarınca kurum lekesi akıp elinize veya etrafa bulaşırsa limon suyu ile siliniz. Limon suyu eldeki kurum lekesini çıkarmak için iyi bir yöntemdir ama elinizde kesikler varsa limon suyu eldeki kesik yerlerini yakacaktır.

Halıdaki kurum lekesini çıkarmak için: halıya dökülen kurumun üzerine bol miktarda yemek tuzu dökün. Bir iki saat bu şekilde bekletip sert bir fırça ile fırçalayın. Leke üzerindeki tuzu elektrik süpürgesi ile çektirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ELİF dedi ki:

  sandalyem kurum lekesi oldu nasıl temizleyebilirim.

 2. ELİF dedi ki:

  sandalyem kurum lekesi oldu nasıl temizleyebilirim?

 3. ELİF dedi ki:

  SANDALYEYE KURUM LEKESİ BULAŞTI NE YAPMAM LAZIM

 4. munad dedi ki:

  Bir zamanlar bu kurumlar ne kadar kötü görünse de en keyifli şeylerdendi bizler için, millet temizlemeye çalışırken biz içlerini merak ederdik.. Şimdilerde o kadar keyifli geliyor mudur çocuklara merak konusu..

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder