Kürklü Patik Bot Nasıl İşlenir? 0-3 Ay İçin

Kahverengi ve beyaz ipler ile 2 tane düğme, 4.25 mm işleme tığı, iğne ve makasa ihtiyacınız var.

kurklu patik

Kürklü Patik Bot Nasıl İşlenir? 0-3 Ay İçin

Patiğin Taban Kısmı (2 Tane İşleyin)

kurklu patik

Toplamda 10 tane zincir çekin.

kurklu patik

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, son zincire 8 tane yarım çift kroşe işleyin.

kurklu patik

Sıranın diğer tarafında işlemeye devam edin. Sonraki 2 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, son zincire 2 tane tekli kroşe işleyin ama işlemeyi birleştirmeyin yani tığ kaydırmayın. (26 zincir)

kurklu patik

Sıra 2: Son sıranın ilk zincirine 2 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işleyin, 7 tane tekli kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sonraki 6 zincire ikişer tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 7 tane tekli kroşe işleyin, son 2 zincire ikişer tane yarım çift kroşe işleyin. İşlemeyi kesinlikle birleştirmeyin. (36)

kurklu patik

Sıra 3: Sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, 2 tekli kroşe işleyin, 10 tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin, 10 tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin, son 2 zincire ikişer tane tekli kroşe işleyin. İşlemeyi kesinlikle birleştirmeyin. (42)

Sıra 4: İlmeğin arkasından sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip 1 tane zincir çekin. (42)

Sıra 5: Birleştirme yaptığınız zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip 1 tane zincir çekin. (42)

Sıra 6: Birleştirme yaptığınız zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. İşlemeyi birleştirin ve ilk zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin. (42)

Sıra 7: Birleştirme yaptığınız zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, 2 tekli kroşe birlikte, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 yarım çift kroşe birlikte x10, 7 tane tekli kroşe işleyin, 2 tekli kroşe birlikte, son 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi tığı kaydırarak birleştirin ve 1 tane zincir çekin. İşlemeyi diğer tarafa çevirmeyin. (30)

Sıra 8: 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 yarım çift kroşe birlikte x6, 9 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi tığı kaydırarak birleştirin ve 1 tane zincir çekin. (24)

Sıra 9: 9 tane tekli kroşe işleyin, 2 yarım çift kroşe birlikte x4, 7 tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi tığı kaydırarak birleştirin ve 1 tane zincir çekin. (20) İşlemeyi kapayın.

kurklu patik kurklu patik 9 kurklu patik 10 kurklu patik 11

Sol Patik

İşlemeyi kapattığınız yerden sol taraftan 9 tane zincir sayın.

Sıra 1: İç taraftan dışarıya doğru işlemeye devam edin. İpi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin. Sırayı sona kadar yarım çift kroşe işleyerek tamamlayın. İşlemeyi birleştirin, 6 zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: Tığ tarafından ikinci zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 3: Son 2 zincir kalana kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane zincir çekin, son zincire atlayın ve son zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 4: İlk zincire 1 tane yarım çift kroşe işleyin, 1 zincirlik boşluğa 1 tane yarım çift kroşe işleyin, sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işleyin.

Sıra 5: Sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. İşlemeyi kapayın ve kenarları dokuyun. İpi değiştirin.

Botun çevresine tekli kroşe işleyin.

kurklu patik kurklu patik 13 kurklu patik 14 kurklu patik 15 kurklu patik 16 kurklu patik 17 kurklu patik 18 kurklu patik 19

Sağ Patik

İşlemeyi kapattığınız yerden sağ taraftan 6 tane zincir sayın.

Sıra 1: Dış taraftan iç tarafa doğru işleme yapacaksınız. İpi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin. Çevresel olarak yarım çift kroşe işleyin ama işlemeyi birleştirmeyin. 6 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sol patik sıraları 2-5’i sağ patik için tekrar edin. Diğer ip ile tekli kroşeleri çevresel işleme yapın.

Tamamlama Sırası

Düğmeleri patiklere dikin ve kenar kısımlarını gerekli gördüğünüz gibi toparlayın.

Kürklü Patik Bot Nasıl İşlenir? 0-3 Ay İçin


Leave a Reply