Kupa Zincir Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kupa Zincir Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kupa zincir bilekliği biraz kaliteli malzemem kullandığınız zaman kendini çok şık bir şekilde gösteren bir takı modelidir. Çok ucun yapay pırlantalar yerine birkaç lira daha verip taşlar alırsanız ve zincirlerinde kararmayacak zincirler olmasından emin olursanız bilekliğinizi çok uzun bir süre boyunca şık bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Daha farklı bir bileklik modelini düşünüyorsanız mutlaka el işleri kategorimizin alt kategorisi olan kendin yap köşemize bir göz atmalısınız. Özellikle takı bölümümüzü genişlettiğimiz bu dönemlerde mutlaka her hafta 4 ya da 5 yeni takı modelini kendin yap kategorimize ekleyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

kupa zincir bileklik 1Gerekli Malzemeler
Bu şık bilekliği hazırlamak için makas, 2 tane düz zincir, 1 tane kupa elmas taşlı zincir, ip ve klipslere ihtiyacınız var.

Kupa Zincir Bileklik

kupa zincir bileklik 2İlk adım olarak bileğinize uygun ölçüdeki zincir ile ipi ölçün. İpi zincirin boyu x 8 kadar kesin. Yani ipin boyu zincirin boyundan 8 defa daha uzun olmalıdır. Gerekli ölçü tamam olunca biraz fazla bırakarak ana ipi kesin.

kupa zincir bileklik 3Sonrasında ipin uç kısmına bir bandı sararak yapıştırın ve ip uç sivriliğini sağlamak için bandı yarı yatay olarak kesin. Bu sayede ipin bantlı ucu keskin bir hal alacak ve zincirin içinden rahatça geçecektir.

Daha sonra iki düz zincirin içinden ipi geçirin.

kupa zincir bileklik 4Zincirler yukarıya bakacak şekilde ya da rahat ettiğiniz bir açıdan ipin bir ucunu bir zincir atlayarak her iki zincirin içinden geçirin.

kupa zincir bileklik 5İlk ipi her iki zincirden de geçirdikten sonra diğer ipi aksi yönünden aynı zincirlerin içinden geçirin.

kupa zincir bileklik 6Sonrasında taşlı olan zinciri her iki zincirin ortasına sabitleyin.

kupa zincir bileklik 7İpin önce bir ucunu daha sonra diğer ucunu bir zincir atlayarak bir önceki gibi aynı zincirlerin içerisinden geçirin.

Aynı şekilde tüm bileklik boyunca ipi zincirlere geçirin. Tüm sıra tamamlandığında bilekliği eliniz ile iyice düzeltip aynı hizaya getirin.

kupa zincir bileklik 8İp dolama sisteminin aynısını bu defa bilekliğin uç kısımlarına da uygulayın.
İsterseniz bilekliği uç kısımlarına birer tane klips takabilir ya da ipleri biraz uzun tutarak birer tane boncuğu her iki tarafından da bağlayıp sadece ip ile kapatabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder