Küçük Adam Atkı Modeli Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu projemizdeki atkı modeli oldukça sıcak tutan bir atkı modelidir. Özellikle soğuk kış zamanlarında boğazınızı sarmasını isteyeceğiniz teknik ile işlenmiş bir atkı modelidir.

Bu atkı modelini işlemek için 2 farklı renkte ve kalın yün ipleri kullanılmalıdır. Özellikle çocuklar için sıklıkla işlenen bir atkı modelidir küçük adam atkı modeli.

Bu çok hızlı ilerleyen proje için 2 farklı renkte kalın yün ipin yanı sıra 9 mili metre yün tığına ihtiyacınız var.

Anneler özellikle çocuklarının tuttuğu takımların renginde bu atkı modelini çocukları için işliyorlar. Bu sayede çocuklar soğuk kış zamanında atkılarını bir kenara atmak yerine takımlarının renklerini taşıdığı için gerçekten boyunlarına takıp ısınıyorlar.

Küçük Adam Atkı Modeli

Başlama düğümünün hemen ardına atkının uzunluğunu ne kadar istiyorsanız o kadar zincir çekerek atkıyı işlemeye başlayalım.

atki isleme 2İstediğiniz uzunlukta zincir çektikten sonra mutlaka 2 adet daha ekstra zincir çekmeniz gerekiyor. Daha sonra yukarıdan ikinci zincire bir tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra her bir ilmiğe birer tane tekli kroşe işleyerek devam edin.

atki isleme 3Tüm sıra tamamlandıktan sonra bir adet zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin. Sonrasında sadece ön taraftaki ilmiğin içerisine bir tane tekli kroşe işleyin. Ve tüm sırayı aynı şekilde sadece ön taraftaki ilmeğe tekli kroşe işleyerek devam edin. Yukarıdaki görüntü sıra sonunda diğer tarafa tığ işini çevirdiğinizde oluşacak olan görüntüdür.

Bu aşamayı renk değiştirmek isteyeceğiniz kalınlığa ulaşıncaya dek devam edin.

atki isleme 4Renk değiştirmek istediğinizde her zaman olduğu gibi ipi kesin ve kestiğiniz ipi ana atkıya bağlayın ve diğer ipi devreye sokun. Daha sonra aynı adımları birinci sıra itibari ile tekrar ederek ikinci rengi de birinci rengin boyutuna gelene dek işlemeye devam edin.

Unutmayın sevgili hanımlar bu projede kalın tığın yanı sıra kalın yün ipliklerin kullanılması atkının işlemesini hızlandıracaktır. Ayrıca bu projede kullanılan teknik ve malzemeler hayır işleri için hazırlayacağınız projeler içinde yer alabilir. Çünkü oldukça hızlı bir şekilde tamamlanan malzeme ve teknik kullanılmaktadır.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.