Kotun Kokusu Nasıl Giderilir?

Kotun Kokusu Nasıl Giderilir?

KOT PANTOLONLAR NEDEN KOKAR?

Her elbisenin kendine has bir kokusu bulunur. Bu kokular genelde ya kullanılan kumaşın kendi kokusudur ya da üreten firmanın depolarda uzun süre bekletmesinden kaynaklı kokulardır. Bunlardan kotun kendi kokusu çok fazla rahatsızlık vermez iken depoda bekletildiği için kokan kotlar bir kaç giyimden sonra rahatsızlık vermeye başlar. Bu kokulardan rahatsız olan insanlar bunları nasıl yok edecekleri konusunda pek fikir sahibi değiller. Şimdi sizlere kotun kokusunu nasıl giderilir hakkında birkaç etkili yöntemden bahsedeceğim.

SİRKELİ SUDA BEKLETMEK

Sirke her şeye iyi gelir diyen atalarımız aslında çok haklılarmış. Çünkü sirke hastalıkların yanı sıra aynı zamanda temizlikte de çok iyi bir maddedir. Temizleme konusunda sirkeden daha kesin sonuç veren bir yöntem yoktur. Peki, bu yöntem nasıl işliyor? Öncelikli olarak yapmanız gereken kokan kotlarınızı tespit etmek ve onları bir araya getirmektir. Bunları bir leğende veya başka bir şeyin içinde bir arada tutabilirsiniz. Daha sonra 1 litrelik bir sirke ile kotlarınızın hem dış hem de iç taraflarını elinizle sıvazlayın.

Tüm kotlarınızı bu şekil sıvazladıktan sonra sıra kotlarınızı sirkeli suda bekletmeye gelecek. Bunun için de 1 litre sirkeyi kotlarınızın üzerine dökün ve sabaha kadar bekletin. Daha sonra kotlarınızı alarak çamaşır makinasında normal yıkadığınız şekilde yıkayın. Kot pantolonunuz çamaşır makinasından çıktığı vakit hiçbir koku kalmamış olacaktır.

KALİTELİ YUMUŞATICI KULLANMAK

Eğer kot pantolonlarınızın koktuğunu ve bu kokunun dışarıya yansıdığını düşünüyorsanız o kot pantolonlarınızı giymeyi bırakmalısınız. O kokuyu giderene kadar bir süre o kot pantolonu giymeyin. Peki, nasıl kokuyu giderebilirim diye düşünüyorsanız size ikinci bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yönteme göre kot pantolonlarınızı yıkarken normalde kullandığınızdan daha etkili bir yumuşatıcı tercih etmelisiniz. Örneğin hem yumuşatma özelliğine sahip hem de güzel kokan bir yumuşatıcı satın alabilirsiniz. Bunu alırken fiyatının ucuz olmamasına dikkat edin. Çünkü ucuz yumuşatıcılar kot pantolonunuzun kokusunu gidermek yerine daha kötü kokulara neden olur. Bu nedenle kaliteli yumuşatıcı satın almalısınız. Bu yumuşatıcılar ile kotlarınızı düzenli yıkarsanız hiçbir koku kalmayacaktır.

SÜREKLİ YIKAMAK

Yeni aldığınız bir kot koku veriyorsa bu durumda onu değiştirmek yerine makinede düşük derecelerde birkaç defa yıkayabilirsiniz. Her giydikten sonra kotu yıkarsanız ve bu işlemi 3 defa tekrarlarsanız kotta koku adına hiçbir şey kalmaz. Bu yöntem yeni satın alınan pantolonlarda geçerlidir. Bu nedenle eğer eski kotlarınız varsa bu yöntem yerine üstteki yöntemleri tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder