Köpük Kartonundan Makyaj Kutusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Köpük Kartonundan Makyaj Kutusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Yeni bir makine mi aldınız, ya da evde makinenizin köpük kartonları etrafta mı dolaşıyor? Bunlar yetmedi birde makyaj malzemelerinizi koyacak kutumu yok? Tamam, hanımlar paniğe gerek yok. Tüm makyaj malzemeleriniz için istediğiniz büyüklükte şık kutular hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Köpükten karton, şık bir hediye kâğıdı, kuvvetli bir yapıştırıcı, cetvel, kalem, maket bıçağı ve makas ihtiyacınız olan malzemeler.

Eğer evde köpük karton yok ise toptancılardan ya da bu tür malzemeleri satan dükkânlardan kolaylıkla bu köpük kartonu hem de çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Size en fazla 1 ya da 2 liraya mal olacaktır.kopukten makyaj kutusu nasil yapilir

Köpük Kartonundan Makyaj Kutusu Yapımı

Kopuk kartondan kutu yapimi 1Köpük kartonu cetvel ile 27×20,5 cm ölçün ve kalem ile çizin.

Kopuk kartondan kutu yapimi 2Sonra devam ederek 27×4 cm cetveliniz ile ölçüp çizin.

Kopuk kartondan kutu yapimi 3Yine devamına cetvel ile 27×20,5 cm ölçün ve kalem ile çizin.

Kopuk kartondan kutu yapimi 4Daha sonra 21,5×4 cm ölçü alıp yukarıdaki gibi çizin. Sonrasında 20,5×3 cm kadar daha ölçün ve kaleminiz ile işaretleyin.

Kopuk kartondan kutu yapimi 5Hepsini maket bıçağı ile kesin.

Kopuk kartondan kutu yapimi 6Kestiğiniz büyük parçanın üzerine hediye kâğıdını yapıştırıcı yardımı ile yapıştırın.

Kopuk kartondan kutu yapimi 7Şimdi 21,5×4 cm olan kısma yapıştırıcı sürün ve aynı ölçüde kestiğiniz ince köpük parçasını yapıştırın.

Kopuk kartondan kutu yapimi 8Diğer kenarları da yapıştırın ama diğer kenarlarda yukarıdaki gibi diğer köpük karton parçalarının üst kısımların da yapıştırıcı sürmeyi unutmayın.

Kopuk kartondan kutu yapimi 9İç taraf için ilk önce 20,5×3 cm olan kısmı yapıştırıcı ile iç kısma yapıştırın.

Kopuk kartondan kutu yapimi 10Daha sonra küçük parçaları kesip kutunun içine istediğiniz gibi yapıştırın.

Unutmayın sevgili hanımlar burada önemli olan nereye kaç cm kesilir, çizilir ya da yapışır değil sizin ne kadar büyük bir kutuya ihtiyacınız olduğudur.

Ayrıca bu noktada önemli olan sizin yaratıcılığınızı konuşturmanızdır. İstediğiniz yere büyük ya da küçük gözleri uygulayabilirsiniz.

Kopuk kartondan kutu yapimi 11İsterseniz yanlamasına isterseniz uzunlamasına isterseniz çekmecenizin ölçüsünü alıp ona uygun kutular hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım (KOnuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder