Köpek Süveteri Nasıl İşlenir?

Bu şık köpek süveterini işlemek için siyah ve sarı iplere, 5,5 mili metrelik işleme tığına, künt iğneye ve mezroya ihtiyacınız var.

Bu model uzun ve orta uzunlukta olan köpekler içindir.

Köpek Süveteri Nasıl İşlenir?

kopek suveteri

1 Yaka kısmından işlemeye başlıyorsunuz. Siyah ip ile 6 tane zincir çekin.

Sıra 1; Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Geri kalan diğer zincirlere de birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 5 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 2-42; İlk önce 1 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

2 İşlemeyi uzunca bir iplik bırakarak kapayın.

İğneyi kullanarak yakanın kenarlarını dikin.

Vücudun Üst Kısmı

kopek suveteri

3 Sıra 1; Sarı renkteki ipi ekleyin ve her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 42 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

kopek suveteri

4 Sıra 2; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 56 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 3-4; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

5 Sıra 5; Siyah ipi işlemeye ekleyin ve her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 56 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

kopek suveteri

6 Sıra 6-8; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sonraki tekli kroşeye tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Orta Arka Kısım

Sıra 9; Tığı kaydırdığınız bölgeye ikinci ipi ekleyin ve 1 tane zincir çekin ve sonrasında her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 37 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

kopek suveteri

7 Sıra 10-12; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 13; İlk rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 37 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

kopek suveteri

8 Sıra 14-16; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 17; İkinci ipi ekleyin ve 1 tane zincir çekin ve sonrasında her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 37 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 18-20; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

9 Artık işlemeyi kapayabilirsiniz.

kopek suveteri

10 Ayak Boşlukları Ve Karın İşlemesi

Şu anda sıra 8 ile sıra 9’un üzerinden işlemeye devam edeceksiniz.

Sıra 9; Toplamda 5 tane tekli kroşeyi atlayın, ikinci renkteki ipi altıncı tekli kroşeden işlemeye ekleyin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 7 tane tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 10-12; 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin, sonraki 8 tane tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 13; İlk ipi ekleyin, 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin, sonraki 8 tane tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 14-16; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 17; İkinci ipi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Sonraki 8 tane tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

kopek suveteri

11 Sıra 18-20; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Şimdi işlemeyi kapatabilirsiniz.

Alt Gövde İşlemesi

Sıra 21; İlk renkteki ipi orta arka kısmın başlangıcına ekleyin, daha sonra 37 tekli kroşeye de birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, sonraki 8 tane tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, 5 tane zincir çekin, ilk tekli kroşeye tığı kaydırın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 45 tane tekli kroşe işlemiş ve 10 tane zincir çekmiş olmanız lazım.)

Sıra 22; Her bir tekli kroşeye ve her bir zincir boşluğuna birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 55 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 23-24; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

12 Sıra 25; İkinci rengi işlemeye ekleyin ve her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 55 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 26-28; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 29; İlk rengi işlemeye ekleyin ve her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 55 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 30-32; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 33; İkinci rengi işlemeye ekleyin ve her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sırayı tamamladığınız zaman toplamda 55 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım.)

Sıra 34-36; Her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 37; İlk rengi işlemeye ekleyin ve sonraki 37 tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (37 tane tekli kroşe)

Sıra 38-40; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

13 Sıra 41; İkinci rengi işlemeye ekleyin, 1 tane zincir çekin, işlemeyi diğer tarafa çevirin ve sonraki 37 tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (37 tane tekli kroşe)

kopek suveteri

14 Sıra 42-44; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

kopek suveteri

15- 16 Sıra 45; İlk rengi işlemeye ekleyin ve sonraki 37 tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (37 tane tekli kroşe)

Sıra 46-48; Önce 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. Daha sonra her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Fırfır İşleme

Sıra 49; Önce 3 tane zincir çekin, işlemeyi diğer tarafa çevirin, sonraki tekli kroşeye 3 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

Sıra tamamlanınca işlemeyi kapayın.

Köpek Süveteri Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.