Köpek Kırıklarında İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Köpek Kırıklarında İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Köpeğinizin vücudunda ya da ayağında başka bire kemik kapalı ya da açık bir biçimde kırılmış olabilir. Bunun anlamı kemik kırılmak sureti ile deriyi parçalamış ve dışarıdan görülür bir biçimde ya da içerde kırık bir şekilde kalmış olabilir.

Eğer köpeğiniz inliyor ve bir türlü ayağa kalkamıyor ise ayrıca vücudunda şişkinlik ile deformasyonda var ise ve hafifçe dokunmaktan bile acı duyuyor ise bu durum kırık sorunu ile karşı karşıya olduğunuzu göstermektedir.

Köpek Kırıklarında İlk Yardım

İlk önce köpeğinizin hareketlerini kısıtlayın.

Eğer kırık açık bir kırık ise bu bölgeyi yapışmayan bandaj ile sarın. Daha sonra sert zeminden koruyabilmek için pamuk kullanın.

Eğer kırılma ayakta ise bacağını pamuk yardımı ile sarın ve bandajlayın. Bandajı uygun görürseniz 2 kat yapabilirsiniz. Yani uygulayacağınız bandaj köpeğinizi veterinere ulaştırana dek idare etmelidir.

Tahta mutlaka düzgün bir spatula ya da düzgün bir plastik yardımı ile köpeğinizin ayağının düzgün bir hal almasını ve hareket etmemesini sağlayın. Pamuk ile bandaj yapmış olduğunuz ayağın alt kısmına sathı düzgünce koyun ve yeni bir bandaj yardımı ile ayağa sabitleyin.

Daha sonra vakit kaybetmeden hemen köpeğinizi veterinere götürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder