Köpek Balığı Battaniyesi Nasıl İşlenir?

Bu battaniyeyi işlemek için orta kalınlıkta gri, beyaz, siyah ve kiraz renginde ipliklere 6,60 ve 5,50 mili metrelik yün işleme tığlarına, makas ve iç doldurma malzemesine ihtiyacınız var.

Köpek Balığı Battaniyesi Nasıl İşlenir?

Bu battaniye büyük boy olarak hazırlanacak. İşlemeye 6,50 mili metrelik tığ ile başlayın ve 3 tane zincir çekin.

kopek baligi

Sıra 1; Tığ tarafından üçüncü zincire 10 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 10 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 2-3; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 10 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 4; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 20 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 5-6; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 20 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 7; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin ve sıra sonunda tığı kaydırıp 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 30 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 8-9; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 30 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 10; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin ve sıra sonunda tığı kaydırıp 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 40 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 11-12; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 40 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 13; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 3 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 50 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 14-15; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 50 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 16; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 4 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 60 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 17-18; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 60 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 19; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 5 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 70 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 20-21; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 70 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 22; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 6 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 80 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 23-24; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 80 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Bu noktada battaniye istediğiniz uzunluğa geldi ise direk olarak sıra 44’e geçebilirsiniz. Uzunluk istediğiniz gibi değil ise bizimle işlemeye devam edin.

kopek baligi

Sıra 25; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 7 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 90 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 26-27; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 90 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 28; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 8 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 100 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 29-30; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 100 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Bu noktada battaniye istediğiniz uzunluğa geldi ise direk olarak sıra 44’e geçebilirsiniz. Uzunluk istediğiniz gibi değil ise bizimle işlemeye devam edin.

Sıra 31; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 9 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 110 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 32-33; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 110 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 34; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 10 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 120 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 35-36; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 120 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 37; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 11 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 130 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 38-39; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 130 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 40; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 12 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 140 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 41-42; Her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 140 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 43; İlk zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 13 tane çift kroşe işlemesi yapın ve başlangıç zincirine tığı kaydırın ve 2 tane zincir çekin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 150 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Bu noktada battaniye istediğiniz uzunluğa gelmediyse yukarıdaki işlemleri yenileyebilir ve battaniyeyi istediğiniz uzunluğa getirebilirsiniz.

Bu noktadan itibaren sıralar halinde işlemeye devam edin. İstediğiniz kadar sıra işleyebilirsiniz ancak bu battaniyede toplamda bu noktadan sonra 30 sıra daha işlenmiştir.

kopek baligi

Sıra 44-74; Her bir zincire ve her bir sıraya çift kroşe işleyerek sıra 74’e kadar ulaşın. Sıra sonunda başlangıçtaki çift kroşeye tığı kaydırmayın ya da 2 tane zincir çekmeyin sadece işlemeyi kapayın. Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 150 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.

Dişeti Çizgisi; İşlemeye 5,50 mili metrelik işleme tığı ile ve kiraz rengindeki iplik ile başlayın.

kopek baligi

Sıra 75; Her bir zincire yanı sıra boyunca yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi kapayın.

kopek baligi

kopek baligi

Dişlerin İşlemesi; İşlemeye 5,50 mili metrelik yün işleme tığı ile ve beyaz ip ile başlayın.

Beyaz ipi son kısma ekleyin. Toplamda 6 tane zincir çekin ve tığı ikinci zincire kaydırın. Sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın,  sonrakine yarım çift kroşe işlemesi yapın,  sonrakine 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonrakine 1 tane üçlü kroşe işlemesi yapın, kırmızı diş eti kısmındaki 3 tane zinciri atlayın, sıra 75’e tığı kaydırın.

Kuyruk Yüzgeci İşlemesi; Bu işlemeden 2 tane işleyin. 5,50 mili metrelik işleme tığı ile ve gri iplik ile sadece arka ilmeklerden işleme yapın.

kopek baligi

Sıra 1; Toplamda 50 tane zincir çekin, tığ tarafından üçüncü zincire ve her bir zincire birer tane çift kroşe işleyerek sırayı tamamlayın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 50 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 2; 2 defa 2 çift kroşe birlikte işleyin ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapıp sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 48 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 3; Son 4 zincire kadar her bir zincire birer tan çift kroşe işlemesi yapın. Son 4 zincirde 2 defa 2 çift kroşe birlikte işledikten sonra 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 46 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 4-11; Sıra 11’e kadar sıra 2 ve sıra 3’ü toplamda 30 tane zincir kalana kadar tekrar edin.

Sıra 12; İlk 2 zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna geldiğinizde 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 32 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 13; Son 2 zincire kadar her bir zincire birer tan çift kroşe işlemesi yapın. Son 2 zincirde her bir zincire 2 tane çift kroşe işledikten sonra 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 34 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 14-21; Sıra 21’e kadar sıra 12 ve sıra 13’ü tekrar edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 50 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

İşlemeyi kapamayın. İşlemeyi çevresel olarak sadece tekli kroşe işleyerek tamamladıktan sonra işlemeyi kapayın. İşlemeyi kaparken uzunca bir ip bırakmayı ihmal etmeyin. İki kuyruğu da birbirine dikin daha kalın olması için. Daha sonra kuyruğun içerisini doldurun ya da öylece bırakın. İşlemeyi elleriniz ile düzeltin ve şeklini düzeltin. Daha sonra vücut kısmının onuncu sırasına dikin.

Kuyruk Yüzgeci; Bu işlemeden 2 tane işleyin. 5,50 mili metrelik işleme tığı ile ve gri iplik ile işlemeye başlayın.

kopek baligi

Sıra 1; Toplamda 17 tane zincir çekin, tığ tarafından üçüncü zincire yarım çift kroşe işlemesi yapın ve her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 15 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 2-6; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 15 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 7; İlk önce 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin ve sonraki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 13 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 8; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 13 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 9; İlk önce 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin ve sonraki 9 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 11 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.

kopek baligi

Sıra 10; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 11 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 11; İlk önce 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin ve sonraki 7 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 9 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 12; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 9 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 13; İlk önce 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin ve sonraki 5 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 7 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 14; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 7 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

Sıra 15; İlk önce 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin ve sonraki 3 zincire birer tane yarım çift kroşe işleyin ve sonraki zincire 2 tane yarım çift kroşe birlikte işleyin. Sıra sonunda 2 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 5 tane çift kroşe işlemesi olmalıdır.)

kopek baligi

Sıra 16; Her bir zincire sıra sonuna kadar birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Tüm kuyruk yüzgecinin çevresini tekli kroşe olarak işleyin. Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Her iki yüzgeç kuyruğunu da birbirine dikin.

Sırt Yüzgeci; Yüzgeci çevresel olarak ve devamlı olarak işlemeniz lazım. İşlemeyi en başta işaretleyin. 5,50 mili metrelik işleme tığı ile ve gri ipliği 2 kat yapıp işlemeye başlayın.

Bu işlemeyi zincirlerin arka ilmeklerinden işlemeniz gerekiyor.

kopek baligi

Sıra 1; 2 tane zincir çekin ve ikinci zincirin içerisine 6 tane tekli kroşe işleyin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 6 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 2-3; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 6 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

Sıra 4; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 9 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 5; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 9 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 6; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 12 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

Sıra 7-8; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. İki sıra boyunca aynı şekilde işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 12 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 9; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 18 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 10; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 18 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 11; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 24 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

Sıra 12; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 24 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 13; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 30 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 14; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 30 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 15; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 36 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 16-19; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 36 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

Uzunca ip bırakarak işlemeyi kapayın. İsterseniz işlemenin içerisini doldurabilirsiniz. Daha sonra vücut kısmına parçayı sağlam bir şekilde dikin.

Gözlerin İşlemesi; Bu işlemeden 2 tane işleyin. Gözler arka arkasına sıra ile işlenmelidir. İlk zincirde işlemeye işaret koyun. Daha sonra her sıranın başında işareti bir üst sıraya aktarın. İşlemeye 5,50 mili metrelik işleme tığı ile başlayın. Bu işleme zincirlerin sadece arka taraflarından yapılmalıdır.

kopek baligi

Sıra 1; 2 tane zincir çekin, ikinci zincire 6 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 6 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 2; Her bir zincire ikişer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 12 tane tekli kroşe olması lazım.)

Sıra 3; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 18 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

Sıra 4; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. (Sıra sonunda işlemenizin üzerinde toplamda 24 tane tekli kroşe olması lazım.)

kopek baligi

İşlemeyi uzunca ip bırakarak kapayın. Bıraktığınız uzunca ip ile işlemeyi dikin. Beyaz ipi işlemeye ekleyin ve parçayı vücuda beyaz ip ile dikin.

Çene İşlemesi; Bu işlemeden 4 parça hazırlayın. En az 4 parça hazırlamanız lazım ama isterseniz daha fazla parça da hazırlayabilirsiniz.

34 Toplamda 22 tane zincir çekin ve tığ tarafından üçüncü zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. İşlemeyi uzunca bir ip bırakarak kapayın. İşlemeyi gözlerin arka tarafına bıraktığınız uzunca kuyruk ile dikin.

Tamamlama Uygulamaları

Adım 1; Gözleri ağız kısmındaki sıra 13’e gri iplik ile dikin.

Adım 2; Yüzgeçleri ağız kısmındaki sıra 26’ya gri iplik ile dikin.

Adım 3; Sırt yüzgeçlerini ağız kısmında sıra 30’a gri iplik ile dikin.

Adım 4; Tüm kenar kısımları yeniden dikin.

Artık köpek balığı battaniyenizi istediğiniz gibi kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Köpek Balığı Battaniyesi Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.