Köpeğimin Hırlaması Ne Anlama Gelir?

Köpeğimin Hırlaması Ne Anlama Gelir?

Köpeğiniz var ve onu çok seviyorsunuz ama ne var ki onun hırlamalarının aslında ne demek olduğunu daha tam anlayamadınız. Çünkü o her zaman aynı şekilde hırlamıyor ve buda sizi haklı olarak telaşa düşürüyor hatta bazen de korkutuyor. Pekiyi biricik köpeğinizin hırladığı zaman hırlama tonuna göre ne demek istediğini ve onu anlamayı ister misiniz?

Derin Hırlama Ve Havlama

Eğer köpeğiniz size karşı yâda başka bir kişiye doğru havlıyor, hırlıyor aynı anda da dişlerini gösteriyor ve kulaklarını dikmiş, kuyruğunu iyice yukarı doğru kaldırmış ise o zaman köpeğiniz ısırmaya hazır demektir. Başka bir değiş ile köpeğiniz savaşmaya hazır halde demektir. Size yâda karşıdaki kişiye her an saldırabileceğini ve çok fazla öfkeli olduğunu anlatıyor.

Orta Düzeyde Hırlama Ve Havlama
Eğer köpeğiniz orta yükseklikte hırlıyor, dişlerini gösteriyor, kulaklarını yatırıyor ve kuyruğunu bacaklarının arasına alıyor ise korkuyor ve endişeleniyor demektir. Kendisini savunmaya hazırdır ama kendisinden tam olarak emin değildir.

kopegim ve ben (640 x 320)Orta Düzeyde Hırlama
Köpeğiniz orta yüksek ses ile hırlıyor ama havlamıyor ve dişlerini göstermiyor ise köpeğiniz içinde olduğu durumdan hoşlanmadığını size belirtiyor ve sizi uyarıyordur. Eğer o anda ona ne yapıyorsanız yada başka bir kişi ne yapıyor ise bu durumuma son vermezse/ vermezseniz sizi uyarmak için ısıracaktır ama sizinle savaşmayacaktır.

Yüksek Ses İle Hırlama
Köpeğiniz yüksek bir ses tonu ile hırlıyor ve dişlerini göstermemiş ise aslında sizinle oyun oynuyordur. Köpek yavruları birbirleri ile bu şekilde oyun oynarlar. Ve o anda onunla oyun oynuyorsanız o zaman bu köpeğinizin oynadığınız oyunu sevdiğini gösteriyordur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yüsra dedi ki:

    Çok güzel çok beğendim.Köpekler ne zaman ısıracak köpek korkuyor mu? oyun mu oynamak istiyor hepsini öğrendim.Bu siteyi yapana çok teşekkür ederim 🙂

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder