İPUÇLARIM

Kolsuz Çan Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kolsuz Çan Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Çift renkten hazırlayacağımız çan elbise sadece şık değil aynı zamanda çok da şirin bir elbise olacak. Bildiğiniz üzere sevgili hanımlar bilhassa çan elbiseler markete giderken de giyilebilir, özel bir partiye giderken de giyilebilir. Önemli olan çan elbiseyi dikerken kullandığımız 2 kumaşın renkleri ve bu renklerin birbirleri ile olan ahengidir.

Gerekli Malzemeler
Çan kısım ve üst kısım için 2 farklı renkte kumaş, üst kısım için gerekli olan kumaş fazla büyük olmak zorunda değil sadece uzunca bir dikdörtgen kumaş olması yeterli. Ayrıca makas ve toplu iğneler.

Kolsuz Çan Elbise Dikimi

Kolsuz can elbise 1Üst kısmı hazırlamaya başlayacağız. Bu yüzden üst için ayırdığınız kumaşı alın ve uzunlamasına ikiye katlayıp südyen bölgenizi net bir şekilde ölçün. Bu noktada üst taraf için kullanacağınız kumaşın esnek bir kumaş olması ilerde çok daha faydalı olacaktır.

Kolsuz can elbise 2Sonra elbisenin alt kısmı için olan kumaşı alın ve göğüs hizanızın altından kumaşı tutarak çan elbisenizin boyunu ayarlayın.

Kolsuz can elbise 3Şimdi tekrar üst kumaş parçasına geri dönelim ve daha önce ölçmüş olduğumuz üst tarafı tersten katlayıp kenarlarını toplu iğneler ile sabitleyelim. Toplu iğneleri 1 cm kadar iç taraftan iğnelemeniz gerekiyor.

Kolsuz can elbise 4Toplu iğnelerin tam üst kısmında kumaşı dikiş makinesi ile dikelim.

Kolsuz can elbise 5Üst parçayı alın ve kumaşınızı ortalayarak üst parçayı alt taraf için olan kumaşın üzerine koyun. Alt taraf için olan kumaşın ters ve ikiye katlanmış olmasına ve kat yerinin üste gelmesine dikkat edin.

Kolsuz can elbise 6Üst parçanın yanlarından başlayıp kumaşın sonuna kadar sabun ya da işaret kalemi ile çizmeye başlayın, üst kumaşı geçer geçmez kumaşı çan şeklinde çizmeyi ihmal etmeyin. Tam bir çan şekli oluştuğunda kumaşı makas ile kesin.

Kolsuz can elbise 7Şimdi çan şeklindeki kumaşın üst taraftaki katlama kısmını makas ile kesin.

Kolsuz can elbise 8Çan parçasının yan taraflarını toplu iğneler yardımı ile birbirlerine sabitleyin.

Kolsuz can elbise 9Çan şeklindeki kumaş parçasının etek kısmını 1 cm kadar iç tarafa katlayın ve dikiş makinesinde dikin.

Kolsuz can elbise 10Çan elbiseyi düz tarafına çevirin ve üst taraftan üzerine üst kısım için hazırladığımız kumaşı geçirin ve toplu iğneler ile üst kumaşı alt kumaşa sabitleyin. Sabitlemeyi 1 cm iç taraftan yapmayı unutmayın. Ayrıca üst kumaşın sadece üst tarafını yani tek bir parçacını alt kumaşa sabitlemeniz gerekiyor.

Kolsuz can elbise 11Yine dikiş makinesi yardımı ile toplu iğnelerin olduğu noktadan kumaşları birbirlerine dikin.

Kolsuz can elbise 12Elbiseniz şu anda bu şekilde görülmelidir.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.