Kola, Fanta Ve Sprite Mumlar Nasıl Hazırlanır?

Kola, Fanta Ve Sprite Mumlar Nasıl Hazırlanır?

Dünyaca ünlü kola, sprite ve fanta şişlerinden büyük mumlar hazırlayıp özellikle mutfağınızda muhteşem bir dekor hazırlamak ister misiniz?

Gerekli Malzemeler
Bu değişik ve ilginç mumları hazırlamak için 9 tane beyaz mum, demir ya da çelik pişirme kabı, pastel boyalar, demir ağırlıklar, kürdan, leğen, soğuk su,

Kola, Fanta Ve Sprite Mumlar

mum yapimi 1İlk önce 9 adet beyaz mumu kırarak geniş demir bir kabın içerisine koyun. Mum fitillerini gerekir ise bıçak yardımı ile çıkartın.

mum yapimi 2Daha sonra siyah ve kahverengi pastel boyayı da kâğıtlarını çıkartıp demir kabın içerisine yani mumların içine atın.

mum yapimi 3Demir kabı içi su dolu bir tencerenin içerisine koyun ve yavaş bir şekilde ısıtarak eritme işlemine başlayın.

mum yapimi 4Bu sırada da 9 tane mumdan çıkmış olan fitilleri uç uca birbirine bağlayın, bağlama fazlalığını kesin, uç kısımlardan birine demir bir ağırlık bağlayın diğer ucuna ise kürdana bağlayın ve kola şişesinin içine ağırlık olan kısmı kürdan olan kısmı da şişenin ağız kısmına oturtun.

mum yapimi 5Sonrasında erimiş olan boyalı mumları dikkatli bir şekilde kola şişesinin içerisine dökün. Şişeyi içi soğuk su dolu olan bir leğenin ortasına koyun ve elleriniz ile soğuk suyu şişenin yan taraflarına iyice serpin. Şişenin içerisine su gitmemesine özen gösterin. Şişenin yan taraflarına soğuk suyu serptikten sonra şişeyi en az 1 saat boyunca içi soğuk su dolu olan bu leğenin içerisinde bekletin.

mum yapimi 6Kola şişesi soğurken bu sırada aynı eritme yöntemi ile sadece 2 tane mumu içerisine hiçbir boya eklemeden eritin ve erittikten sonra da soğumakta olan kola şişesinin ağız kısmından hala sıcak olan bu iki tane erimiş mumu yavaş bir şekilde dökün. Bu erimiş 2 tane mumun hepsini değil dörtte üçü kadarını şişeye dökün.

Daha önce yaptığınız gibi bu yeni sıcak mumların olduğu şişenin üst tarafına soğuk suyu iyice yedirin. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekledikten sonra bu sefer kalan dörtte birlik kısmı da sıcak bir şekilde şişeye ilave edin.

mum yapimi 7Bu şekilde şişe en az 4 saat beklemeli. 4 saat sonra çok dikkatli bir şekilde ve mumu çizmemeye özen göstererek ister bir maka isterseniz de bir bıçak yardımı ile plastik kola şişesini kalıp halini almış olan mum kalıptan çıkartın.

mum yapimi 8Ve kola şişesinin üzerinde bulunan kola etiketini mum kalıbın üzerine yapıştırın.
Aynı adımları takip ederek fanta ve sprite mumlarını hazırladıktan sonra üçlü takım mumlarınız tamamlanmış olacak.

mum yapimi 9Fanta mum hazırlamak için üst kısım için 2 beyaz mum kullanın, diğer kısım için 9 tane beyaz mum 2 tane turuncu pastel boya ve bir tane sarı pastel boya kullanın.

mum yapimi 10Sprite mumu hazırlamak için 11 tane mum ve 3 tane yeşil pastel boya kullanın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder