Kısa Kalın Ve Çift Renk Atkı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu proje için ana rengi oluşturacağınız ip ile atkıya işlenecek olan ikinci renkte bir miktar farklı renkte olan başka bir yün ipliğe ayrıca 6,5 mili metre yün işleme tığına ihtiyacınız var.
İkinci renk yani uç için kullanacağınız ipin az miktarda olması yeterli olduğu için bu proje kenarda kalmış ve kullanılmayan ya da diğer projelerden arta kalan ipliği değerlendirmek için güzel bir fırsat oluşturmakta.

Kısa Kalın Ve Çift Renk Atkı

Başlama düğümünü çekin ve ardına atkınızın ne kadar uzun olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekin. İstediğiniz kadar zincir çektikten sonar mutlaka artı 2 zincir daha çekmeniz gerekmektedir.

kisa kalin atki 2Artı iki zincirden sonra tığdan aşağıya doğru ikinci zincire tekli kroşe işleyin. Bundan sonra tüm sırayı aynı şekilde her bir zincire birer kroşe işleyerek devam edin.

kisa kalin atki 3Başlangıç sırasının ardına birinci sıraya başlamak için 2 adet zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin. Ardına her bir zincire tüm sıra boyunca çift kroşe işleyerek tüm sırayı işleyin.

   

Tüm sıra tamamlanınca dönüş ilmeğine de bir tane çift kroşe işleyin.

kisa kalin atki 4Birinci sıra tamamlandığında bir zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin. Sonrasında ikinci sırayı tamamen tekli kroşe işleyerek tamamlayın. Sıra sonunda dönüş ilmeğine de tekli kroşe işleyin.

Atkınızı tamamlamak için bir ve ikinci sırayı aynı şekilde devam ederek atkınız istediğiniz kalınlığa ulaşıncaya dek işlemeye devam edin. İstediğiniz atkı kalınlığına geldiğiniz zaman ipi kesin ve atkıya bağlayın.

kisa kalin atki 5Kenar süsünü işlemek için diğer renkte olan ipi alın ve atkıya bağlayın ve bir zincir çektikten sonra atkıyı diğer tarafa çevirin. Daha sonra aynı zincirin içerisine bir tane tekli kroşe işleyin ve 2 tane zincir çekin yine aynı zincirin içerisine bir tane daha tekli kroşe işleyin.

Bundan sonra bir tane zincir atlayın ve yine aynı şekilde bir tekli kroşe, 2 zincir ve yeniden 1 tane tekli kroşe işleyin. Aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.