Kırışıklıklara Karşı Etkili Maske Tarifi

Kırışıklıklara Karşı Etkili Maske Tarifi

Cilt yapısına bağlı olarak genç yaşta birçok bayanın kırışıklık problemi olabilir. 30 yaş üstüne gelindiğinde hücre yenilenmesi yavaşlar ve cilt yapısında deformasyonlar oluşmaya başlar. Yanlış kullanılan kozmetik ürünler, makyajın temizlenmemesi, sağlıksız beslenme gibi sebeplerden dolayı yüzde kırışıklık meydana gelmektedir. Çok mimik yapanlarda ve kaşlarını çatanlarda belirgin şekilde kırışıklar görülebilir. Sizin de kırışıklıklarınız varsa ya da kırışıklık oluşmaması için önlem almak istiyorsanız önereceğimiz maskeyi uygulamalısınız. Kırışıklıklara karşı etkili maske tarifini haftada bir ya da iki kere yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kırışıklıklara karşı etkili maske nasıl yapılır?

Maskemizde bulunan malzemeler saf zeytinyağı, kil, buğday çimi suyu, yoğurt ve baldır. Eğer maskenizde bulunan malzemelerin biri eksik olursa cildiniz için yine yararlı bir bakım yapmış olursunuz ancak kırışıklıklar için malzemelerin eksiksiz ve tam ölçüsünde olması önemlidir.

Bir tatlı kaşığı balın içine bir çay kaşığı kil, birkaç damla zeytinyağı ve bir çay kaşığı buğday çimi suyunu ekleyin. İyice karıştırarak kremsi bir kıvam elde edin. Maskeyi önceden ılık suyla temizlediğiniz cildinize, çeneden başlayıp alında bitirecek şekilde sürün. Maske cildinizde kuruyana kadar çok fazla mimik yapmamaya çalışın. 20 dakika sonra maskemiz kuruyacaktır, ılık suyla yüzünüze masaj yapar gibi maskenizi çıkartmalısınız. Maskeyi temizlediğinizde cildinizin ipeksi bir doku elde ettiğini ve parladığını görürsünüz. Karışımı düzenli olarak yaptığınızda kırışıklıklarda azalmayı gözlemlersiniz.

Maskede bulunan kilin faydaları

Maskenizde kullandığınız kilin en büyük faydası, cildin yağ dengesini sağlıyor olmasıdır. Akne, siyah nokta, yağ bezesi gibi problemlerin ana kaynağı cildin gereğinden fazla yağlı olmasıdır. Hem gözenekleri açılmış hem de yağlı bir cildin kille sağlıklı hale getirilmesi gerekir. Kırışıklıklara karşı etkili maske tarifimizde kilin kullanılma sebebi, cildin toparlanmasını ve elastikiyetini sağlamasıdır. Cildin gözenekleri kapanır, kirlerin gözeneklere yerleşmesi azalır ve hücreler kendini toplar kırışıklıklar en aza iner.

Maskede kullanılan zeytinyağın etkisi nedir?

Saf zeytinyağı doğanın bize verdiği büyük bir nimettir. Beden sağlığının yanında cilt sağlığında da onarıcı özelliği vardır. Bol miktarda e vitamini içermesi sebebiyle cildin hücre yapısına destek verir. Yaş ilerledikçe hücre yenileme süresi yavaşlamaktadır ancak zeytinyağı sayesinde hücre yapımı hızlandırılacaktır. Zeytinyağı yanık, cilt yaraları cildin morarması ya da kızarması gibi durumlarda, cildin hemen kendini toparlamasını sağlar. Kırışıklık için hazırladığınız maskede zeytinyağın görevi, hücreyi canlı tutmak ve kırışıklığa neden olan deformasyonları ortadan kaldırmaktır.

Kırışıklık maskesinde buğday içimi ne işe yarar?

Son dönemlerde buğday çimi suyunun faydaları ispatlanmıştır ve insan vücuduna uygun yapısıyla sağlığa destek olduğu görülmüştür. Kan şekerini dengeler, kişiye enerji verir. İçinde bulunan onlarca aminoasit sayesinde birçok hastalıkla başedecek gücü vücuda verir. Buğday çiminde bol miktarda B vitamini bulunur ve cilt sağlığı için büyük destekçidir. Kırışıklıkları yok etmek için b vitamini takviyesi yapmak buğday çimi suyundan yararlanabilirsiniz.

Maskede kullanılan balın önemi

Kırışıklıklara karşı etkili maske tarifinde olmazsa olmaz malzeme baldır. Doğal bir sağlık deposu olan balın bedene ve cilde katkısı büyüktür. Balın antiseptik özelliği sayesinde sürüldüğü yerde bakteri ve mikropları yok eder. Bir yaranızın üzerine, sürekli kaşınan cildinize balı sürdüğünüzde bölgedeki bakterileri öldürecektir. Balın başka bir özelliği cilde parlaklık vermesi, hücrenin nefes almasını sağlamasıdır. Maskenizde balı kullandığınızda hücre gözenekleri temizler ve mikropları öldürür, diğer malzemelerin hücrenin içine etki etmesini sağlar. Mat ve sağlıksız görünen cildinize canlılık verdiği gibi diğer birleştiği malzemelerin etkisini iki katına çıkarır.

Maskeleri kullanırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Maske içinde bulunan malzemeleri alerjiniz olabilir, bu yüzden maskeden bir miktar bilek içinize sürüp kontrol yapmanız gerekir. Bilek içine sürdüğünüz maske kaşıntı, kızarıklık, batma yapmıyorsa hazırladığınız bakım maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskenin faydasını arttırmak için sık aralıklarla kullanmak ya da malzemelerin ölçüsünü arttırmak cildinize olumsuz etki edebilir. Bu yüzden belirtilen ölçüde ve zaman aralıklarında bakım maskesini uygulamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder