Kendi Takvimini Kendin Yap, Resimli Anlatım

Kendi Takvimini Kendin Yap, Resimli Anlatım

Sevdiğiniz arkadaşlarınızın veya sevdiğiniz müzik grubunuzun ya da sevdiğiniz hayvanların olduğu bir takvim hazırlamak ister misiniz? Yılın ortalarını geçtiğimiz ve yılsonuna yaklaşmaya başladığımız bu zamanlarda takvim nasıl hazırlanır öğrenmenin tam vakti.

Çünkü yılsonunda kendiniz arkadaşlarınıza özel olarak hazırlayabileceğiniz bu takvim ile muhteşem birer hediye vermiş olacaksınız.

Gerekli Malzemeler
Silindir çubuklar, çubuklar 2 tane aynı uzunlukta ve 3 tane başka çubukta aynı uzunlukta olmalı, boya, çok kuvvetli bir yapıştırıcı, klipsli halkalar, şeffaf tutkal, fırça, istediğiniz resim ya da dergi ya da takvim sayfası yapabileceğiniz her hangi bir kaynak.

Evde Takvim Yapımı

takvim 1Aynı uzunlukta olan 2 çubuğu karşı karşıya getirin ve yine aynı uzunlukta olan 3 çubuğu ikisi yukarı biri aşağıda olacak şekilde ve resimlerin döneceği boşluk payları bırakarak yukarıdan aşağıya doğru dizin.

takvim 2Çubukları oldukları hizalarda kuvvetli bir yapıştırıcı yardımı ile üstteki 3 çubuğu alttaki 2 çubuğa yapıştırın.

takvim 3Yapıştırıcılar kuruduktan sonra takvim çubuklarının hem ön hem de arka kısımlarını boyayın ve bir süre boyanın kuruması için bir kenara bırakın.

takvim 4Toplamda 32 tane dikdörtgen kart, resim ya da istediğiniz bir süslemeyi kesin. 7 tanesi günler için, 12 tane aylar için ve 13 tane de günler için. Bunun dışında 32 tane de biraz daha büyük boyutta kartonu yine dikdörtgen şekilde kesin.

takvim 5Sonrasında günler ve ayları hangi çubuklar üzerine koymak istediğinizi belirleyin.

takvim 6Daha sonra tüm dikdörtgen kartonlar ile resimleri üst üste koyup hem kartonun hem de resimlerin aynı boyutta olması için fazlalıkları kesin.

takvim 7Kart ile resimler aynı boyutta olduktan sonra kart ile resimleri birbirine yapıştırıp üzerine numaraları, ya da gün ile ayın baş harflerini yazın. Ya da daha yaratıcı fikirler de üretebilirsiniz.

takvim 8Sırada tüm dikdörtgen resimleri aynı ölçüde ve aynı yerden delgeç yardımı ile delmek var.

takvim 9Tüm resimler aynı boyutta delindikten sonra bu deliklerden klipsli halkaları geçirin.

takvim 10Hazırladığınız tüm parçaları çubukların üzerine halkaların yardımı ile geçirin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder